A Közép-Európában is egyedülálló létesítmény megteremtőit az a gondolat vezette, hogy a magyar fővárosban, az UNESCO Világörökség-listáján is szereplő Duna-part részeként megszülető Millenniumi Városközpontban álljon Európa új kulturális fellegvára. A cél ambiciózus, ám eléréséhez a Müpa minden meg is található: grandiózus terek, a legkorszerűbb színházi, akusztikai és múzeumi technológia, és mindenekelőtt az az egyedülálló összetettség, amely a legkülönfélébb művészeti ágakat együtt, egy helyen vonultatja fel.
A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által az intézmény programjainak összehangolására, szakmai üzemeltetésére alapítottMüpa – jó házigazdaként – azt is feladatának tekinti, hogy a magyar művészeti élet jeles tagjai mellett a világ minden részéről vendégül lásson művészeket, együtteseket, Magyarországra immár visszatérő, vagy hazánkban éppen először bemutatkozni kívánó előadókat, produkciókat.
HASZNOS INFORMÁCIÓK: AMüpa400 személygépkocsi befogadására alkalmas mélygarázzsal rendelkezik, melyben a parkolás a nyilvános és fizetős előadásokra érkezők számára ingyenes. A közönség számára a garázs -2 és -3 szintje áll rendelkezésre. Napközben 15 perces díjmentes parkolás segíti a jegyvásárlókat és tájékoztatást kérőket. Az ezt meghaladó parkolás díja: 250 Ft/óra. A mélygarázson kívül lehetőség van a 290 férőhelyes felszíni parkoló használatára is, de mivel ez a terület nem aMüpakezelésében van, ennek a külső garázsnak a használata a közönség számára is fizetős. AMüpaterületén jegypénztár is működik, a pénztár mindennap 10:00–18:00 óráig, előadások napján az első szünet végéig tart nyitva, telefonszáma: (1) 555-3300, (1) 555-3301. További jegypénztárak: 1095 Budapest IX., Komor Marcell u. 1.Térkép Telefon: +36 1 555 3300, +36 1 555 3301 E-mail: jegypenztar@mupa.hu Nyitva: minden nap 10-18 óráig előadások napján az első szünet végéig A Müpa épületének nyitva tartása: mindennap 10:00-18:00 óráig, előadások napján az utolsó előadás végéig. Az épület akadálymentesen lett kialakítva, az épületen belüli akadálymentes útvonalakról érdeklődjön az információs pultnál. Mivel az előadásaink teljesen különbözőek, az időtartamuk is abszolút változó. Az egyes előadások várható időtartamáról a (1) 555-3001-es információs telefonszámon érdeklődhetnek. A Müpa területén működik a Vince könyvesbolt és a P'Art Kávéház és Bisztró. A Vince Könyvesbolt nyitva tartása: hétfő: 14–18 óráig, előadás napján az előadás szünetének végéig, amennyiben nincs szünet, az előadás kezdetéig keddtől vasárnapig: 10–18 óráig, előadás napján az előadás szünetének végéig, amennyiben nincs szünet, az előadás kezdetéig Elérhetőség Telefonszám: +36 1 555 3380 A P'Art Kávéház nyitva tartása:
Kávéház nyitvatartás Előadásnapokon 10 órakor nyit és az előadás végén is várja a vendégeket Előadás nélküli napokon Hétfőn: 10 órától 18 óráig Keddtől vasárnapig: 10 órától 20 óráig Bisztró nyitvatartás Előadásnapokon 16 órakor nyit és az előadás végén is várja a vendégeket Előadás nélküli napokon Hétfőn: zárva Keddtől vasárnapig: 16 órától 20 óráig Elérhetőségek partkavehaz.hu +36 30 978 1440 asztalfoglalas@partkavehaz.hu Bohém Rendezvényhelyszín A Müpa épületében, a világ vezető muzsikusait fogadó hangversenyterem mellett található a Bohém Rendezvényhelyszín. Az ide érkező vendégeket rögtön megragadja a környezet adta patinás esszencia. A Bohém Rendezvényhelyszín ideális továbbá, akár 120 fős rendezvényeknek, zártkörű fogadásoknak, sajtótájékoztatóknak, bemutatóknak. A hangulatosan megvilágított különleges terek, a hang- és fénytechnikával beépített színpad, a különböző igényeket kielégítő catering szolgáltatásokat biztosító magasan képzett csapat biztosítja, hogy a vendégek elégedetten távozzanak. Elérhetőségek +36 1 555 3372 bohemetterem@jazzevent.hu Mastercard Prémium Program A Mastercard a kultúra és a művészet elkötelezett támogatójaként 2023 őszén stratégiai partnerséget kötött a Müpával. A hosszú távú együttműködés első lépéseként valósul meg az összetett szolgáltatáscsomagot kínáló Mastercard Prémium Program, amelyet a márka Gold, Platinum, World Elite és Üzleti Prémium kártyáinak birtokosai élvezhetnek, illetve amelynek egyes elemei a Müpa+ hűségprogram platina szintű tagjai számára is elérhetők. Az igénybe vehető szolgáltatások körébe a jegyvásárlási kedvezményen, a VIP parkolófoglalási lehetőségen, valamint a programban részt vevők számára dedikált Concierge szolgáltatáson túl számos további exkluzív szolgáltatás tartozik majd, a Müpa Terasz büféje pedig a 2023/24-es évadtól megújult külsővel, Mastercard Pezsgőbárrá alakulva várja a program tagjait. Amennyiben Ön már tagja a programnak, az Önnek járó szolgáltatások és kedvezmények áttekintéséhez kérjük, lépjen be személyes fiókjába! Amennyiben Ön is szeretne csatlakozni, és igénybe venni a fenti szolgáltatásokat, kérjük, a Mastercard erre kialakított oldalán érvényesítse kártyáját, majd kövesse az oldalon található instrukciókat!
Az épület előcsarnokában, az Üvegteremben és a P'Art kávéház teraszán is ingyenesen használható wifi áll vendégeink rendelkezésére.
A Drezdai Staatskapelle nemcsak a világ egyik legrégebbi zenekara, de az egyik legjobb is: az utóbbi évtizedekben olyan karmesterek álltak az élén, mint Giuseppe Sinopoli, Bernard Haitink, Fabio Luisi és Christian Thielemann.
A Matthew Halsall által alapított brit Gondwana a 2010-es évek egyik legfontosabb jazz kiadója, amely az alapító trombitás mellett olyan - Budapesten is megfordult - előadókat adott a világnak, mint a Portico Quartet, Hania Rani, a GoGo Penguin, a Svaneborg Kardyb, vagy a Magyarországon most debütáló, amúgy 2014 óta már ötödik albumánál tartó Mammal Hands.
Simon Márton a kortárs magyar irodalom egyik legizgalmasabb, legkreatívabb szerzője, a középnemzedék meghatározó alkotója. Slammer, performer, költő, aki kezdettől a saját útját járja, s mára többezres követő- és olvasótáborral rendelkezik.
Tánc, irodalom és zene találkozik egyetlen estén: a Székesfehérvári Balett Színház a holokauszt áldozatainak emléke előtt tiszteleg Kövek című, 2024 tavaszán bemutatott táncszínházi előadásával.
Lisa Gerrard, a Dead Can Dance zeneszerző-énekese mind zenekarával, mind szólóban, illetve különböző művésztársakkal közösen létrehozott albumaival, filmzenéivel az egyik legkönnyebben felismerhető, egyben az egyik leginkább egyedi énekhangú előadó.
Húszéves története során a Müpa háromszor is vendégül látta a historikus régizenejáték nagy alakját, Jordi Savallt. A katalán gambaművész és karmester első fellépésének éppen 2005-ben, a megnyitás évében lehetett tanúja a közönség.
A Le Poème Harmonique először 2006 márciusában lépett fel a Müpában: Vincent Dumestre együttese Molière és Lully Úrhatnám polgárát adta elő, nagy sikerrel. 2016-ban a Régizene Fesztiválon hallhattuk őket: Lully–Charpentier programjukban a Capella Cracoviensis is közreműködött.
Wayne Shorter a jazztörténet legendás korszakában vált elismert művésszé, majd maga is igazi legenda lett. Zeneszerzőként és szaxofonművészként pályája minden szakaszában maradandót alkotott, de zenei utazásának csúcspontja talán a Danilo Pérezzel, John Patituccival és Brian Blade-del alkotott kvartettje volt.
Szinte hihetetlen, hány olyan, párját ritkítóan tehetséges művész lépett már fel a Müpa színpadain, aki valamikor Prince alkotótársaként dolgozott. A trombitás, zeneszerző, arranzsőr Philip Lassiter 2010-től volt a New Power Generation fúvóskarának hangszerelője és vezetője.
Sztárzenekar sztárkarmesterrel és sztárszólistával: 2022-es nagy sikerű koncertje után ismét a Müpában vendégszerepel a Brémai Német Kamarafilharmónia, amely 2024-ben Az Év Zenekaraként Opus Klassik díjat kapott.
A Müpa egyik legnépszerűbb koncertsorozata Palya Bea nevéhez kötődik, a „Selymeim” – Énekesnők a nagyvilágból mindig egy Magyarországon még kevéssé ismert énekesnő bemutatásával ajándékozza meg a közönséget – olyan koncerten, amelyen előbb Palya Bea lép fel zenekarával, majd a vendég is megmutatja magát, hogy végül jó néhány közös dal előadásával közeledjenek egymáshoz az eltérő, de nagyon is közelíthető világok.
A kecskeméti születésű Szirtes Edina Mókus hegedűs-énekes-zeneszerző több mint két tucatnyi produkció és zenekar közreműködője. Lemezei, műsorai, sőt műfajai is sokfélék.
A Songs Of Hope című koncert a remény és a szabadságvágy segélykiáltása, amelyet az iráni kultúra ihletett.
Halász Kolos, azaz Co Lee az újhullámos magyar hiphop egyik nagy úttörőjeként lett egyre szélesebb körben ismert 2022–2023 folyamán, 2024-re pedig már fesztiválok nagyszínpadán is bizonyított, sőt, Cirque de Margaret néven, cirkusz és zene között utat kereső, lélegzetelállító artistamutatványokkal tűzdelt saját fesztivált is szervezett.
A három nyelven éneklő népszerű dalszerző-előadó, a hazai artpop-szcéna képviselője, Boggie, valamint a virtuóz akusztikus gitárjáték kiválósága, Petruska 2023-ban egy dél-koreai fesztiválon együtt képviselte Magyarországot.
A zenész-tudós Agócs már középiskolásként érdeklődött a tradicionális kultúrák iránt. Amellett, hogy tekintélyes mennyiségű népzenei gyűjtést végzett, évtizedek óta foglalkozik népzenei és néptáncrendezvények szervezésével, a népi kultúra legkülönbözőbb korosztályoknak szóló oktatásával.
Kalandos táncszínjáték Fekete István A koppányi aga testamentuma című regényének ihletésére
Játéka „nemes, éneklő, gyönyörű” - méltatta a Bachtrack a 2022-es Enescu Verseny győztesét, Benjamin Kruithof luxemburgi csellistát, akinek korábbi elismeréseit itt felsorolni lehetetlen, de egy példa: első CD-jét a rangos OPUS KLASSIK 2022 díjára négy kategóriában is jelölték.
A Beautiful Confusion ZÓRA váratlan, de intenzív feltűnésének címe is lehetne akár. A kaliforniai születésű és részben ma is Amerikában élő Urbányi Zóra 2021-ben élénk visszhangot váltott ki Kollár-Klemencz László Iszom a bort című dalának feldolgozásával, ami után egymást követték saját szerzeményei.
A nagyzenekari jazz egyik, ha nem a legnagyobb 21. századi alakja, Maria Schneider hétszeres Grammy-díjas zenész-hangszerelő. Kettőt a rangos elismerések közül a 2020-as Data Lords című monumentális lemezéért kapott, amelynek anyagával 2022-ben debütált volna Magyarországon, de az ismert okok miatt akkoriban nem lehetett koncertezni.
A modern jazz műfajában otthonos Daveform Quintet egyedi hangzásával, zenei égtájakat és stílusokat egyesítő eksztatikus zenéjével vívta ki a szakma figyelmét. A formáció olyan kiemelkedő előadók és zeneszerzők találkozása által jött létre, akik egyéni teljesítményeikkel is bizonyították már rátermettségüket a nemzetközi színtéren.
Korosztály: 5-9 év
Wagner érett remeke, melyet már a Trisztán után, de még a Ring befejezése előtt írt, hivatalosan vígopera, és nem is marad adósunk a szórakoztatással, de jóval összetettebb: szó esik benne fiatalságról és öregségről, szerelemről és barátságról, művészetről és mesterségről, újításról és maradiságról.
Juan Diego Flórez egyike napjaink legjelentősebb vokális előadóinak, akit a BBC minden idők legjobb tenorjai közé sorolt.
Vérbeli szenzáció: a Bécsi Filharmonikusok, a világ egyik legjobb zenekara korunk egyik legizgalmasabb zeneszerzője, a brit Thomas Adès vezényletével játszik a Müpában!
A Müpa újévi koncertje mindig izgatottan várt esemény, 2025-ben pedig kiváltképp annak ígérkezik. A hangverseny állandó karmestere, Fischer Ádám Haydn két nagy oratóriuma, A teremtés és Az évszakok közül most a Müpában ritkán hallható utóbbit vezényli.
Magyar nyelven, felirat nélkül
A vetítést megelőző és az azt követő beszélgetés magyar nyelven zajlik.
A BBC Magazine ötcsillagos lemezkritikája szerint „intenzív kifejezéssel és roppant melegséggel” játszik tavaly megjelent debütáló albumán a muzikalitásával és színpadi jelenlétével is magával ragadó Matilda Lloyd, aki számos koncertje mellett mesterkurzusokat tart, podcast-sorozatot vezet, és Afrikában jótékonykodik.
A teremtő szellemű Philippe Herreweghe saját alapítású, világhírű műhelyeivel: a Collegium Vocale Gent kórusával és az Orchestre des Champs-Elysées zenekarával lép a Müpa színpadára. Mint közismert, repertoárja nem korlátozódik a szigorúan vett régizenére: Monteverditől Stravinskyig, Gesualdótól Dvořákig mindent vezényel, ami felkelti érdeklődését.
A Müpa 2013 óta évente ismétlődő Világraszóló című koncertsorozata a cimbalom és a tárogató történetét és műfaji sokszínűségét mutatja be.
A Middlemist Reddel ismertté vált Nóvé Soma alapította, 1960-70-es évek kísérletező̋ magyar népzenei vonulatából táplálkozó folk-rock zenekar bátran gondolja újra a népdalokat és közismert dallamokat jazzes motívumokkal és improvizatív elemekkel.
A két sokoldalú muzsikus, Péter Hajnalka magyar-bolgár zeneszerző-énekes, ütőhangszeres és Zura Dzagnidze grúz zeneszerző, gitáros és panduriművész alapította LAKVAR tavaly megjelent, Fiction and Folklore című albuma nemcsak mesterien ragadja meg a folklór esszenciális gyökereit, hanem tovább is gondolja a balkáni, kaukázusi és közép-európai hagyományt, merítve a jazz, a pop és a rockzene elemeiből.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!