Jegyvásárlás


Program


Zsidó Kulturális Fesztivál 2019: Best of Isten, avagy a Tízparancsolat a színpadon improvizációs est

Zsidó Kulturális Fesztivál 2019: Best of Isten, avagy a Tízparancsolat a színpadon improvizációs est

A tízparancsolatot mindenki ismeri, kívülről tudjuk, ez az egy szöveg még azoknak is fontos, akiknek a Biblia nem annyira. Ne ölj. Ne lopj. Alap. Minden benne van, pontokba szedve, számozva, rendezetten és röviden, ahogy szeretjük. Minden, amit az erkölcsről tudni akarsz, 10 pontban. Erős válogatás a héber Bibliából, amolyan “Best of Isten”.
Improvizációs színházi est az Itt és Most Társulat előadásában
Vendég: dr. Balázs Gábor eszmetörténész

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, September 03 2019 7:00PM

Best of Isten, avagy a Tízparancsolat a színpadon

Improvizációs színházi est az Itt és Most Társulat előadásában

 

Vendég: dr. Balázs Gábor eszmetörténészA tízparancsolatot mindenki ismeri, kívülről tudjuk, ez az egy szöveg még azoknak is fontos, akiknek a Biblia nem annyira. Ne ölj. Ne lopj. Alap. Minden benne van, pontokba szedve, számozva, rendezetten és röviden, ahogy szeretjük. Minden, amit az erkölcsről tudni akarsz, 10 pontban. Erős válogatás a héber Bibliából, amolyan “Best of Isten”.

 

A helyzet azonban az, hogy a tízparancsolatról nem tudunk szinte semmit, még azt sem, hogy tulajdonképpen, hogy szól. Több változata is szerepel a Bibliában. Melyik az igazi? Mikor mit jelent zsidóknak és keresztényeknek ugyanaz a szöveg? Tényleg tíz? Tényleg parancsolat? Tényleg betartja bárki legalább ezeket? Érvényes ma is? Hogy csinált ekkora karriert? Mit jelenthet ez nekünk 2019 őszén, itt és most?

 

Milyen drámát írhatunk közösen a téma szakértőivel és az Itt és Most Társulat csapatával? Mi történik, ha elvisszük együtt színházba Önöket és a tízparancsolatot? Derítsük ki! Ott lesz a Tóra, a Talmud Now és az imprószínház, minden együtt. Miért lennének épp Önök máshol?

 

Jegyár: 3000 Ft

Our offer


Evoking the excitement of anticipation and waltzing with angels in the bright starlight, to playfully immerse yourself in the Christmas wonderland.

Ecsédi rohangál az utcán, zaklatja Budapest lakosait, ugyanis a barátját keresi, a barátját Vizit, aki ott hagyta őt egy lakásban aludva két liter kávélikőr után, mert Vizinek megvilágosodása támad, és el akar innen menni, máshová, valahová, bárhová, cselekedni akar amíg képes rá ..

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.