Jegyvásárlás


Program


Szűcs Máté és a Kodály Vonósnégyes - Kamarazene karnyújtásnyira

Szűcs Máté és a Kodály Vonósnégyes - Kamarazene karnyújtásnyira

A magas színvonalú kamarazenélési kultúra Magyarországon a 20. században olyan világhírű kamaraegyütteseket adott Európának és a világnak, mint a Budapest Vonósnégyes, a Waldbauer–Kerpely Vonósnégyes, a Magyar Vonósnégyes, a Végh Kvartett, a Tátrai-vonósnégyes, a Bartók Vonósnégyes és a Takács Kvartett – csak hogy néhányat kiragadjunk a rengeteg példa közül.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 21. kedd, 19:00

Kamarazene karnyújtásnyira
Szűcs Máté és a Kodály Vonósnégyes A Zeneakadémia saját szervezésű programja

Mozart: 18. (A-dúr) vonósnégyes, K. 464
Beethoven: 5. (A-dúr) vonósnégyes, op. 18/5

SZÜNET

Brahms: 2. (G-dúr) vonósötös, op. 111

Kodály Vonósnégyes: Falvay Attila, Bangó Ferenc (hegedű), Tuska Zoltán (brácsa), Éder György (cselló)
Szűcs Máté (brácsa)

A magas színvonalú kamarazenélési kultúra Magyarországon a 20. században olyan világhírű kamaraegyütteseket adott Európának és a világnak, mint a Budapest Vonósnégyes, a Waldbauer–Kerpely Vonósnégyes, a Magyar Vonósnégyes, a Végh Kvartett, a Tátrai-vonósnégyes, a Bartók Vonósnégyes és a Takács Kvartett – csak hogy néhányat kiragadjunk a rengeteg példa közül. Ebbe a zenei kultúrába illeszkedik a Zeneakadémia növendékeiből 1966-ban alakult Kodály Vonósnégyes, amely 1972-ben vette fel a híres magyar zeneszerző nevét, és már több mint ötven éve képviseli szerte a világban a magyar vonósnégyes-kultúrát. Az együttes hanglemezre vette többek között az összes Haydn-, Beethoven- és Schubert-kvartettet, felvételeik rendszeresen kedvező nemzetközi sajtóvisszhangot váltanak ki. Az est folyamán két vonósnégyes – egy Mozart- és egy Beethoven-mű, valamint Johannes Brahms egyik vonósötöse hangzik el, ez utóbbiban a kiváló brácsaművész, Szűcs Máté csatlakozik a Kodály Vonósnégyeshez. Falvay Attila a Magyar Állam tulajdonában levő Antonio Stradivari 1731 “Hamma” hegedűn játszik.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Támogató:

A koncert a Kormány 1290/ 2020. (VI. 5.) Korm. határozata alapján a kulturális intézmények által képviselt terület koronavírus világjárvány okozta gazdasági nehézségeinek enyhítése érdekében született támogatással valósul meg.

Ajánlatunk


Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.

A Tesztoszteron ironikus és humoros látlelet a nemek közti különbségekről és azonosságokról, frusztrációkról és félelmekről, magunkkal hozott és öntudatlanul is működő családi mintáinkról.

Daphne du Maurier regénye alapján a Szegedi Szabadtéri Játékok önálló bemutatója

Ajánló


Az előadás arról szól, milyen hazugságban élni, hazugságban leélni egy életet, és milyen, ha ezt a hatalmi elit különféle rétegeinek…

Mesterien megírt brit komédia az 1980-as évek világával, igazi sztárszereposztásban! A Fórum Színház legújabb vígjátéka rólunk mesél, kacagtató helyzetekkel és…

Budapest, 2024. október 10. – A Piero Barone, Ignazio Boschetto és Gianluca Ginoble alkotta világhírű olasz pop-opera trió, az IL…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!