
Slam Poetry
A költészet napjához kapcsolódóan Slam Poetry estet rendez a Savaria Slam Poetryvel közösen a Weöres Sándor Színház.
A költészet napjához kapcsolódóan Slam Poetry estet rendez a Savaria Slam Poetryvel közösen a Weöres Sándor Színház.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Monday, April 17 2023 7:00PM
Kedves Színházbajárók és Slam Poetry rajongók!
A Savaria Slam Poetry és a Weöres Sándor Színház első koprodukciójaként egy különleges eseményt hozunk el nektek, a költészet napja apropóján.
Sztárvendég:
Kemény Zsófi (költő, író, slammer, rapper)
Pion István (költő, író, slammer, újságíró, színész)
A Savaria Slam Poetry fellépői:
Székely Zoárd
Lutor Kata
Horváth Florencia
Papp Pisti
Oláh József
A Savaria Slam Poetry csapatát 2012-ben alapította néhány lelkes egyetemista. A kezdetben underground műfaj az elmúlt évek alatt Szombathely egyik népszerű művészeti eseménysorozatává vált a fiatalok körében. Fellépőik az ország több pontján is megfordultak már: országos versenyeken, workshop foglalkozásokon, slam táborban.
Mi az a slam poetry?
A Slam Poetry a múlt század nyolcvanas éveinek közepén jelent meg, mint önálló előadói műfaj, a Spoken Word versengő formájaként. Ez egy modern költészeti stílus, amely csakis szóban és leginkább élőben hatásos.
Nem versfelolvasás, mert első hallásra is érthető a szöveg és többnyire fejből mondják, színpadi elemekkel tarkítva. Nem színházi előadás, mert nincs előzetes forgatókönyv, bárki felmehet a színpadra. Nem rap, mert nincs alatta zene és nem is szükséges a kötött ütemes lüktetés.
Kicsit mégis rap, mert az utca nyelvén szól, aktuális témákról, hétköznapi emberektől, hétköznapi embereknek. Kicsit mégis színház, mert az egyes versek előre megtervezettek, begyakoroltak és az előadók a szavakon kívül egész testüket is bevethetik. Kicsit mégis vers, mert többnyire van benne rím, hasonlat, metafora és egyéb költészeti elemek.
Ez egy kötetlen stílus, amiben az egyetlen szabály, hogy a slammernek három perce van a színpadon a szavalásra, hogy érveljen, meggyőzzön, megnevettessen, szórakoztasson, elgondolkodtasson és sikert arasson!
„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a Húber a sógorom lenne!” „Hát írjon végre kellemesebb emberekről, az Istenért, hiszen ezek maga a förtelem...” „Én csak és kizárólag az író kedvéért olvastam végig.” „Én már azt se bántam volna, ha belelőnek a súgóba, oly mindegy az már ebben a pokolban...” „Szörnyű munka!” „Sivár, sivár.”
Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később Sylvester Stallone tett ismertté az egész világon.
„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”
A Dreamworks Animation mozifilmje és William Steig könyve alapján 2025. augusztus 1., péntek 20:00 (esőnap: augusztus 3.) 2025. augusztus 2.,…
Hungarian National Philharmonic concerts in Martonvásár
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.