Jegyvásárlás


Program


RÓNA avagy Petőfi magány tánczot jár

RÓNA avagy Petőfi magány tánczot jár

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. április 19. péntek, 15:00

Ezen vitézi víg-kesergő, délibábos táncz- és versszínházi előadás egy felvonásban.

 

Erzsike, máskor Hrúz Mária…………………………………Rafael Erzsébet 

Szilvia, olykor Szendrey Júlia……………………………….Horváth Szilvia 

Marci vagy inkább Petőfi Sándor…………………………   Szilvásy Márton 

Pinczér, azaz Dani………………………………………….  Fehér Dániel 

Elbeszélő, aki Attila………………………………………     Medetz Attila 

Voltak régen is színészek, akik vándoroltak, nehéz sorsukat cipelve, kiszolgáltatottan. A művészet és a művész megbecsülése korántsem azonos napjainkban sem.

Ma is vannak színészek, s köztük fogyatékkal élők, akik hasonlóan cipelnek valamit. Nehéz színművésznek lenni, nehéz embernek lenni, nehéz egyedül lenni. De ha körültekintünk, látjuk, hogy vannak sorstársaink, nem is vagyunk egyedül a nagy pusztaságban, még ha az kiégett is. A belső pusztaság sokszor megnyugtató, de sokszor aggasztó. Kinek éppen mit jelent? Ezzel a kérdéskörrel dolgoztunk, kibontakoztatva az egyéniségeiket, mozgásban történő megnyilvánulásukat használva. 

Arra teszünk kísérletet, hogy megfejtsük mi a párhuzam a mostani művész-lét és a régi “petőfiség” közt: jelen színészeink élethelyzetén, örömein és nehézségein keresztül hozzuk közelebb a színészmesterség mibenlétét, ő magukat és Petőfit, azon kor hangulatát megidézve. 

Rendező: Farkas Dorka és Réti-Harmath Olívia 

Látványtervező: másik Kiss Gabriella 

Zeneszerző: Szirtes Edina Mókus 

Versmondó: Erdős Balázs 

Petőfi Sándor verseinek átiratai: Vörös István

Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap, Óbuda-Békásmegyer  Önkormányzat, Magyar Művészeti Akadémia

Ajánlatunk


Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök emberi értékekről, de ravaszságról, cselvetésekről és gyarlóságról is.

A szenegáli Youssou N'Dour nemcsak hazája, de általában az afrikai zene egyik legnagyobb hatású alakja, aki nagy befolyást gyakorolt arra, hogy a nyugati világban ismertté váljanak olyan afrikai stílusok, mint a mbalax és a wolof music. Mi több, előbbit, ezt a szenegáli tánczenét ő maga fejlesztette tökélyre, és rajta keresztül jutott el Peter Gabrielig és Paul Simonig, onnan meg a popzene főáramába.

Zenés válóok két részben – magyar slágerekkel a ’60-as évektől napjainkig

Ajánló


Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

Egyenesen Argentínából érkezik a Margitsziget színpadára a méltán világhírű MALEVO táncegyüttes. A kizárólag férfiakból álló csapat modern ütőhangszerekkel és dinamikus…

A különleges hangulatú musicalremek hazai története során mindössze második alkalommal, eredeti koncepcióban került színre a Szegedi Szabadtéri Játékokon, és egy…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!