Jegyvásárlás


Program


Pszichológiai Tárlatvezetés

Pszichológiai Tárlatvezetés

Erdélyi Zsuzsanna pszichológiai tárlatvezetése a Ludwig Múzeum Westkunst–Ostkunst című gyűjteményi kiállításán. A tárlatvezetés két egymásra épülő témával foglalkozik, azonban önállóan is látogathatók.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. január 19. vasárnap, 15:00

Erdélyi Zsuzsanna pszichológiai tárlatvezetése a Ludwig Múzeum Westkunst–Ostkunst című gyűjteményi kiállításán. A tárlatvezetés két egymásra épülő témával foglalkozik, azonban önállóan is látogathatók.


Időpontok:
11. 17. – Pszichológiai tárlatvezetés III.
12. 8. – Pszichológiai tárlatvezetés III.
01. 05. – Pszichológiai tárlatvezetés III.


PSZICHOLÓGIAI TÁRLATVEZETÉS I. – KAPCSOLATUNK MÁSOKKAL, KAPCSOLATUNK MAGUNKKAL

Már a magzati korunktól kezdve folyamatosan kapcsolódunk a minket körülvevő világhoz, miközben számtalan hatás ér bennünket. Születésünk  után ez tovább folytatódik, és olyan kapcsolati, kötődési mintákat alakítunk ki környezetünk tagjaival, amelyek a későbbiekben is meghatározóak lesznek számunkra. Az első évek kapcsolatainak tükrében sok tapasztalatot gyűjtünk, amelyek mentén képet alakítunk  ki önmagunkról. Kora gyermeki énünk és tapasztalataink elkísérnek bennünket, visszük magunkkal életünk végéig, miközben újabb és újabb életkorok és tapasztalatok rétegeződnek rá.

Vajon mindezek a korai élmények mennyire befolyásolnak bennünket? Milyen élményeket, mintákat kaptunk útravalóul a szüleinktől, nagyszüleinktől,  felmenőinktől? Hogyan rétegződnek ránk a család “érzelmi hagyományai”, hiedelmei, rítusai? A felnőttkori kapcsolati mintáink, elakadásaink gyökerei tényleg egészen a gyerekkorunkig nyúlnak vissza? Hogyan visszük tovább, és adjuk át ezeket a mintákat? És mindezeken  lehet-e változtatni, felül tudjuk-e őket írni? Hol vagyunk mi a kapcsolataink rendszerében, és mennyire alakítjuk őket aktívan vagy passzívan?

A tárlatvezetésen olyan pszichológiai kérdéseket érintünk a kiállítás néhány műalkotásán keresztül, amelyek a saját magunkkal és a másokkal  kialakított kapcsolatainkat, kötődési mintáinkat, kapcsolati elakadásainkat és lehetőségeinket járja körül.


PSZICHOLÓGIAI TÁRLATVEZETÉS II. – A FEJLŐDÉS ÚTJÁN

Az előző tematika folytatásaként most azt nézzük meg, hogy az első életévek után (is) számos feladattal találjuk szembe magunkat, amelyek megoldása vagy megoldatlansága befolyásolója lehet jelenünknek, kapcsolatainknak. Milyen feladatok várnak ránk különböző életszakaszainkban és ezek hogyan hatnak viselkedésünkre, hogyan jelennek meg párkapcsolatunkban? Ezeket a kérdéseket járjuk körbe az alkotások kíséretében.


PSZICHOLÓGIAI TÁRLATVEZETÉS III. – KI VAGYOK ÉN?

Az életút idővonalán továbbhaladva ebben az előadásban a 6-19 éves korunkig tartó szakaszt vizsgáljuk meg jobban. A kisiskolás és a serdülőkor évei is számos kihívást rejtenek számunkra.
Értékes tagja vagyok a világnak? Ki vagyok én? Hol vagyok a világban? Mi lehet belőlem? Lehetek-e az, ami lenni szeretnék?
Komoly kérdések, amelyek megválaszolását számos dolog befolyásolhatja. Ezeket fogjuk közelebbről megnézni az alkotások segítségével.


Erdélyi Zsuzsanna
Pszichológus, a Magyar Családterápiás Egyesületnél pár- és családterapeuta képzésben vesz részt. Mellette a DSZIT Műhelyben sajátítja el a dinamikus szenzoros integrációs terápia tudását. Eddig óvodákban és iskolákban szerezett szakmai tapasztalatokat. Gyerekekkel foglalkozik egyéni és csoportos formában, szülőknek és pedagógusoknak tart konzultációt, tanácsadást, valamint pároknak és családoknak nyújt szakmai segítséget. Mindezen tapasztalatok és képesítések segítik abban, hogy még szélesebb rendszerben megértse a gyerekek viselkedését és a családok működését.

Ajánlatunk


A vígjáték egy izgalmas, kalandos utazáson keresztül, rengeteg humorral világít rá a középkorú nők és a változó kor kikerülhetetlen nehézségeire. Megmutatja, hogy mi nők képesek vagyunk megbirkózni ezekkel a kihívásokkal - ám minden könnyebben megy öniróniával, sok nevetéssel, különösen akkor ha számíthatunk a férfiak támogatására.

Dr. Csernus Imre önálló estjén a rá jellemző profizmussal és lényeglátással döbbent rá gondolkodásmódunk fricskáira, és állít fel bennünket említett kipárnázott helyünkről. Persze, ehhez előbb helyet is kell foglalnunk itt, a Városmajori Szabadtéri Színpadon.

Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

Ajánló


Egy családi utazás nagy meglepetésekkel szolgálhat. Tomas, az üzletember egy síparadicsomba viszi szeretteit a téli vakációra. Váratlanul azonban lezúdul egy…

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

A Rumini a mai magyar meseirodalom egyik sztárszerzőjének, Berg Juditnak a legismertebb műve, melyet évről-évre több ezer magyar gyerek olvas…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!