Jegyvásárlás


Program


Operavizsga-fesztivál - Milhaud, Puccini (A drezdai Zeneművészeti Főiskola előadása)

Operavizsga-fesztivál - Milhaud, Puccini (A drezdai Zeneművészeti Főiskola előadása)

Az 1856-ban alapított, Carl Maria von Weber nevét viselő drezdai zeneművészeti főiskola egy egyfelvonásos slágeroperával és egy háromfelvonásos, mégis igen rövid és igazán delikát különlegességgel készül a Zeneakadémia immár hagyományos Operavizsga Fesztiváljára.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. január 20. hétfő, 19:00

Operavizsga Fesztivál
Milhaud, Puccini
A drezdai Zeneművészeti Főiskola előadása

Milhaud: Le pauvre matelot
Le matelot - Konrad Furian, Son ami - Seunghun Han, Sa femme - Mariko Lepage, Son beau-père - Peter Fabig

Puccini: Gianni Schicchi
Gianni Schicchi - Kwanghun Mun, Lauretta - Paulina Bielarczyk, Rinuccio - Elia Jang, Zita anyó - Pauline Weiche, Gherardo - Konrad Furian, Nella - Hyuna Lim, Gherardino - Simon Holmer, Betto - Seungjin Park, Simone - Peter Fabig, Marco - Seunghun Han, La Ciesca - Paula Götz, Magister Spinelloccio, orvos - Ilya Silchuk, Pinellino, varga - Iason Liossatos, Amantio di Nicolao, jegyző - Gerry Zimmermann, Guccio, kelmefestő - Benedikt Schlegel, Buoso Donato - Karol Kosmonaut

Rendező: Prof. Barbara Beyer
Színpadkép: Philipp Eckle
Rendező asszisztens: Karol Kosmonaut
Korrepetitor és betanítás: Tim Fluch
Zenei asszisztensek: Tim Fluch, Jaeun Kim
Mentorok: Prof. Franz Brochhagen, Prof. Elisabeth Holmer

Az 1856-ban alapított, Carl Maria von Weber nevét viselő drezdai zeneművészeti főiskola egy egyfelvonásos slágeroperával és egy háromfelvonásos, mégis igen rövid és igazán delikát különlegességgel készül a Zeneakadémia immár hagyományos Operavizsga Fesztiváljára. Puccini Gianni Schicchije nem szorul bemutatásra és ajánlásra, ellenben Darius Milhaud 1927-es operája, a Le pauvre matelot, vagyis A szegény tengerész annál inkább. Panasz három felvonásban – ez a műfaji meghatározása a darabnak, amelynek librettóját Jean Cocteau egy bűnügyi sajtóhír nyomán készítette el. A négyszereplős opera, akárcsak Darius Milhaud többi zenés színpadi alkotása, jószerint ismeretlen hazánkban, így a drezdaiak produkciója a hazai koncertrepertoáron amúgy is mindössze alig néhány szerzeménnyel képviselt francia komponista életművének valóságos felfedezését ígéri.

Ajánlatunk


Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

Két jubileum varázslatos találkozása a Müpa színpadán: a Talamba Ütőegyüttes fennállásának huszonötödik évfordulóját Muszorgszkij idén százötven éves zeneművével, az Egy kiállítás képei című zongoraciklus 21. századra hangolt feldolgozásával ünnepli - az Emerson, Lake & Palmer és Tomita Iszao verziói után így teremtve egy saját változatot a 19. századi remekműből ütőhangszerekre és elektronikára, DJ Bootsie közreműködésével.

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Ajánló


Hogyan kérhetjük számon a Blaha aluljáróban pókember önzetlenségét, vagy egy szamuráj erkölcsi kódexét? Pest vármegyén Völgyzugoly szokásait? Ismerős a helyzet…

A nemzetközi historikus régizenei előadópraxis egyik legjelentősebb képviselője, a világhírű holland csembaló-, orgonaművész és karmester, Ton Koopman idén októberben tölti…

A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!