
Ők tudják, mi a szerelem
groteszk vígjáték
groteszk vígjáték
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. március 22. szombat, 19:00
Hubay Miklós: Ők tudják, mi a szerelem
groteszk vígjáték
az Egri Gárdonyi Géza színház előadása
1864 szeptember végén Hector Berlioz zeneszerző 48 év után Lyonban fölkeresi gyermekkori szerelmét, Estellát. Estella lánya, veje, unokája jelen volt az esti hangversenyen, bár a családfő egyáltalán nem érti az érzelmeket, a művészetet, kizárólag saját karrierjének építése foglalkoztatja. Az alakoskodó vő famíliájában egyedül a világos értékrendű, jó humorú nagymama él bölcsen és kiegyensúlyozottan. Hozzá toppan be koncertje után a lobogóan szenvedélyes, már életében halhatatlan Berlioz. A múlt megelevenedik, a jelen megdermed, a jövő pedig…
Manapság már-már társadalmi elvárás a fiatalság látszatát hajszoló plasztikai sebészet segítségével életkorunk tagadása. Pedig minden életkor értékes, mert hozzájárul az igazságok megértéséhez. Az idősödő ember fokozott érzékenységgel éli át és érti meg, hogy az önmagát meghaladó szeretet az, amelyen keresztül a világ rendje megvalósul. Az időskorban lángra kapó szenvedély főként vígjátéki téma, mert anakronisztikusan hat. De belülről átélve megrendítő, megtisztító tragédia.
Szereplők:
HECTOR BERLIOZ, a halhatatlan..................... Blaskó Balázs, Jászai-díjas
ESTELLA, Berlioz szerelme............................... Saárossy Kinga, Jászai-díjas
CHARLOTTE, Estella lánya............................... Babócsai Réka
ADOLPHE, Estella veje, ügyvéd........................ Reiter Zoltán
LOULOU, az unoka............................................ Raikovich Viktória
SZOBALÁNY...................................................... Dér Gabi
EZREDKÜRTÖS................................................ Lisztóczki Péter
Rendező: Frigyesi András
Az előadás a Hofra Színházi és Irodalmi Ügynökség engedélyével jött létre.
Miért álmodunk? Mire valók az álmok? Miért vannak a rossz álmok? Ebben a fordulatos, magával
„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a Húber a sógorom lenne!” „Hát írjon végre kellemesebb emberekről, az Istenért, hiszen ezek maga a förtelem...” „Én csak és kizárólag az író kedvéért olvastam végig.” „Én már azt se bántam volna, ha belelőnek a súgóba, oly mindegy az már ebben a pokolban...” „Szörnyű munka!” „Sivár, sivár.”
A világ egyik leghíresebb Grimm-meséjéből készült táncjáték a budapesti ősbemutató óta nemcsak itthon, hanem külföldön is hatalmas népszerűségre tett szert,…
A különleges hangulatú musicalremek hazai története során mindössze második alkalommal, eredeti koncepcióban került színre a Szegedi Szabadtéri Játékokon, és egy…
Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!