Jegyvásárlás


Program


Nagyzenekari koncert: Dvořák, Beethoven
2

Nagyzenekari koncert: Dvořák, Beethoven

Folytatódik a Dvořák–Beethoven-sorozat! Szvjatoszlav Richter egykori duópartnere, a zongora nagyasszonya, Elisabeth Leonskaja három nap alatt két Beethoven-zongoraversenyt játszik el a Fesztiválzenekarral.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. november 23. szombat, 15:30

Elisabeth Leonskaja (zongora) • Vezényel: Fischer Iván

Műsor:

Antonín Dvořák: d-moll legenda, Op. 59/1;
2. szláv tánc, Op. 46/2;
Nem mondom el – kórus vegyeskarra, Op. 29, No. 3
Ludwig van Beethoven: 4. (G-dúr) zongoraverseny, Op. 58
Antonín Dvořák: 7. (d-moll) szimfónia, Op. 70

Folytatódik a Dvořák–Beethoven-sorozat! Szvjatoszlav Richter egykori duópartnere, a zongora nagyasszonya, Elisabeth Leonskaja három nap alatt két Beethoven-zongoraversenyt játszik el a Fesztiválzenekarral.

Dvořáktól elsőként a felhőtlen Legendák nyitódarabja szólal meg a koncerten. A sorozattal gyakran említik párban a Szláv táncokat; a cseh népzene szellemében, önálló dallamokra írt nyolc mű közül a második csendül fel ezen az estén. Ritkán hallhatók viszont itthon a cseh mester vegyeskarra írt kórusművei; a tavalyi siker nyomán ezúttal a Nem mondom el címűt adják elő a zenekar tagjai. Az első félidőt Beethoven egyik zongoraversenye zárja. Elisabeth Leonskaja 11 évesen az első koncerttel debütált zenekari szólistaként, most pedig a negyedik és az ötödik zongoraverseny közül választ három fellépésén. A két darabot – mindkettő a szerző barátjának és patrónusának, Rudolf főhercegnek szól – mindössze néhány év választja el egymástól, ám történt közben egy kulcsfontos­ ságú változás: Beethoven elveszítette a hallását. A 4. zongoraversenyben még szólót játszó szerző az 5. koncertet növendéke, Czerny előadásában már nem hallhatta – minden bizonnyal ezért hagyott fel a zongoraversenyek komponálásával. Mindkét alkotás felrúgja kora szabályait, hiszen – a zenetörténetben először – a szólózongora belépésével kezdődik.

A 7. szimfónia sokak szerint Dvořák legsikerültebb darabja. A szerző Brahms 3. szimfóniájának hatására döntött úgy, hogy öt év után újra komponál ebben a műfajban. „Nincs benne egyetlen felesleges hang sem” – írta kiadójának. A zenében a forrongó cseh politikai indulatok ugyanúgy megjelennek, mint a szerző békés, harmonikus hazaszeretete. A lassú tételben nemrég elvesztett édesanyját és fiatalon elhunyt legidősebb lányát siratja el a szerző.

Ajánlatunk


Fellegi Anna - ének Budapesti Akadémiai Kórustrásaság (karigazgató: Balassa Ildikó) ARLtistic Dance Company (koreográfus: Albert Réka Lilla) Budafoki Dohnányi Zenekar vezényel: Guido Mancusi

Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

Ajánló


zenés családi roadmovie 10-től 100 éves korig

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt…

Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!