Jegyvásárlás


Program


Magyar Kincsek Ünnepe - 4. Történelmi arcképek - Liszt-Veress/Kodály (Concerto szervezésében)

Magyar Kincsek Ünnepe - 4. Történelmi arcképek - Liszt-Veress/Kodály (Concerto szervezésében)

„Július elején, Weimarból, kap néhány rövid magyar zongoradarabot, amelyeket később majd meghangszerelek.” Így értesítette 1885 júniusában pesti kiadóját Liszt Ferenc a Magyar történelmi arcképek sorozatról, melyben a magyar történelem és kultúra jelentős alakjainak (Széchenyi István, Eötvös József, Vörösmarty Mihály, Teleki László, Deák Ferenc, Petőfi Sándor, Mosonyi Mihály) állított emléket.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 23. szombat, 16:30

Történelmi arcképek

Liszt–Veress: Magyar történelmi arcképek (részletek)

Kodály: Galántai táncok

Pannon Filharmonikusok

Vezényel: Bogányi Tibor

„Július elején, Weimarból, kap néhány rövid magyar zongoradarabot, amelyeket később majd meghangszerelek.” Így értesítette 1885 júniusában pesti kiadóját Liszt Ferenc a Magyar történelmi arcképek sorozatról, melyben a magyar történelem és kultúra jelentős alakjainak (Széchenyi István, Eötvös József, Vörösmarty Mihály, Teleki László, Deák Ferenc, Petőfi Sándor, Mosonyi Mihály) állított emléket. A ciklus darabjai bár különbözőek, mégis összekapcsolja őket magyar vonatkozásuk és belső törvényeik rendje. A Magyar történelmi arcképek darabjai nem jelentek meg nyomtatásban Liszt életében, egészen 1956-ig kellett várni, hogy kiadják őket. Nem készült el a liszti hangszerelés sem, amelyre levelében a zeneszerző hivatkozott – erre a hiányra is reagált Veress Sándor, amikor elkészítette a művek zenekari változatát. A Történelmi arcképek a Concerto Budapest Magyar Kincsek Ünnepén ezúttal Bogányi Tibor és a Pannon Filharmonikusok előadásában elevenednek meg. A koncert második felében a Galántai táncok című egytételes darab szólal meg. A művet 1933-ban a Budapesti Filharmóniai Társaság megalakulásának 80. évfordulójára írta Kodály így állítva emléket a Galántán töltött legszebb gyermekkori éveinek.

 

Ajánlatunk


Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg a A mennybe vitt leány című dalesten, ahol egy csokor középkori magyar népballada hangzik el.

Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

Ajánló


A nemzetközi historikus régizenei előadópraxis egyik legjelentősebb képviselője, a világhírű holland csembaló-, orgonaművész és karmester, Ton Koopman idén októberben tölti…

Előfordul: hulla, és annak fagyasztása, csontok, hányás, köpés, meztelenség, verekedés, felnőttfilm-részlet, kitört ujjak, kábítószer fogyasztása és terjesztése, méregkeverés, zászlóégetés (ja…

Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!