Jegyvásárlás


Program


Kelemen Barnabás és a Zeneakadémia Vonószenekara - A Zeneakadémia Vonószenekara

Kelemen Barnabás és a Zeneakadémia Vonószenekara - A Zeneakadémia Vonószenekara

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. április 21. péntek, 19:30

Beethoven: 11. (f-moll) vonósnégyes, op. 95 („Serioso”) – vonószenekari átirat
Mozart: 13. (C-dúr) zongoraverseny, K. 415
Dvořák: E-dúr vonósszerenád, op. 22

Kaisei Mizuno (zongora)
A Zeneakadémia Vonószenekara (koncertmester: Kelemen Barnabás)

A szimfonikus zenekari képzés mellett immár az is hagyománnyá vált a Zeneakadémián, hogy a hallgatók a vonószenekari játék sajátosságait is megismerjék és tudásukat bemutassák világhírű művészek irányításával. Az 2022/23-as sorozat utolsó hangversenyére a Kamarazene Tanszék oktatójával készülnek diákjaink. A Mozart-versenymű szólistája, Mizuno Kaisei 2022-ben végzett a Zeneakadémia mesterképzésén Farkas Gábor és Réti Balázs növendékeként, azóta pedig a zongoraművész-szólista posztgraduális szakirányon tanul. Részt vett többek közt Eliso Virsaladze, Ronan O’Hora és Jean-Efflam Bavouzet mesterkurzusán, valamint számos nemzetközi versenyen díjazták tehetségét. A három megszólaló kompozíció mind egy-egy klasszikus műfaj kiemelkedő darabja, mintegy száz évet felölelve a zenetörténetből: Mozart versenyműve 1782–83-ban, a korai bécsi években, Beethoven eredetileg egy szűkebb műkedvelő körnek szánt vonósnégyese 1810–11-ben, Dvořák szerenádja pedig 1875-ben, első szakmai sikerei kezdetén született.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A Szent István Bazilika műemlék Angster-orgonája kizárólag a pénteki esti orgonakoncerteken szólal meg. A változatos program gazdag zenei éléményeket kínál, a hangversenyek előadói Liszt-díjas, Érdemes Művész és Junior Príma-díjas orgonaművészek, illetve elismert operaénekesek és hangszeres művészek, akiknek a közreműködése garantálja az előadások magas színvonalát.

A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely a magyar zenei szcéna egyik legérdekesebb és legszerethetőbb kollaborációjává vált. A két zenekar különleges stílusokat képvisel: a Bohemian Betyars a folk-punk, világzene és balkáni hangzás keverékével, míg a Parno Graszt a tradicionális cigány népzenét képviseli.

1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.

Ajánló


A Szente Vajk vezette újonnan alakult Erkel Színház beköszönő koncertsorozata, ahol először az ország három állomására visszük el azt, amivel szeptembertől…

Az előadás arról szól, milyen hazugságban élni, hazugságban leélni egy életet, és milyen, ha ezt a hatalmi elit különféle rétegeinek…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!