Jegyvásárlás


Program


Kelemen Barnabás és a Zeneakadémia Vonószenekara - A Zeneakadémia Vonószenekara

Kelemen Barnabás és a Zeneakadémia Vonószenekara - A Zeneakadémia Vonószenekara

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, April 21 2023 7:30PM

Beethoven: 11. (f-moll) vonósnégyes, op. 95 („Serioso”) – vonószenekari átirat
Mozart: 13. (C-dúr) zongoraverseny, K. 415
Dvořák: E-dúr vonósszerenád, op. 22

Kaisei Mizuno (zongora)
A Zeneakadémia Vonószenekara (koncertmester: Kelemen Barnabás)

A szimfonikus zenekari képzés mellett immár az is hagyománnyá vált a Zeneakadémián, hogy a hallgatók a vonószenekari játék sajátosságait is megismerjék és tudásukat bemutassák világhírű művészek irányításával. Az 2022/23-as sorozat utolsó hangversenyére a Kamarazene Tanszék oktatójával készülnek diákjaink. A Mozart-versenymű szólistája, Mizuno Kaisei 2022-ben végzett a Zeneakadémia mesterképzésén Farkas Gábor és Réti Balázs növendékeként, azóta pedig a zongoraművész-szólista posztgraduális szakirányon tanul. Részt vett többek közt Eliso Virsaladze, Ronan O’Hora és Jean-Efflam Bavouzet mesterkurzusán, valamint számos nemzetközi versenyen díjazták tehetségét. A három megszólaló kompozíció mind egy-egy klasszikus műfaj kiemelkedő darabja, mintegy száz évet felölelve a zenetörténetből: Mozart versenyműve 1782–83-ban, a korai bécsi években, Beethoven eredetileg egy szűkebb műkedvelő körnek szánt vonósnégyese 1810–11-ben, Dvořák szerenádja pedig 1875-ben, első szakmai sikerei kezdetén született.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


Giuseppe Verdi UN BALLO IN MASCHERA Opera in three parts, in three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Repülöm a piros eget, égve reped, siratom-e, siratom-e majd eleget? Ha valami így fáj, mélybe talál, nem a seb, a lélek, az kiabál. (Szarka Tamás: Repülöm a piros eget) Makszim Gorkij első, 1892-ben nyomtatásban is megjelent elbeszélése, a romantikus hangvételű, tragikus szerelmi történetet elmesélő Makar Csudra a neves orosz író egyik legnépszerűbb prózai műve, amely alapján több feldolgozás is készült. A legismertebb ezek közül az 1976-ban kiugró sikerrel bemutatott, Emil Loteanu által rendezett zenés játékfilm, „A cigánytábor az égbe megy”, amely azóta is a szovjet filmművészet legnézettebb alkotásai közé tartozik. A vén Makar Csudra által elmondott legenda egy büszke cigányfiú, Lojko Zobar és a gyönyörűséges cigánylány, Esthajnal találkozásáról szól, akik egymásba szeretnek, ám a szerelem mindent elsöprő érzését mégis béklyónak tartják, mert útjában áll a szabadságuknak. Mivel egyikük sem akar engedni a másiknak, Lojko végül megöli Esthajnalt. A szerelem és szabadság fájdalmas ellentétének témája régóta foglalkoztatja Szarka Tamást, a Ghymes együttes legendás költő-zeneszerzőjét, aki számos dalt komponált Gorkij elbeszélésének ihletésére. Megfogalmazása szerint az általa írt cigányballada „két gyönyörű, erős és büszke emberről szól, akiknek annyira erős a szabadságvágya, hogy nem bírják el a világ legszebb kötelékét, és inkább belehalnak”. Szarka Tamás új színpadi művének zenei világa az autentikus cigány népzenében gyökerezik, a nagyszabású produkció látványos vizualitással, lendületes táncokkal és drámai erejű színészi játékkal idézi meg a cigányság folklórját, szenvedélyes lelkületét.

Suggestions


Grammy-díjas brit elektropop együttes, amely 2008-ban alakult Cambridge-ben. Zenéjük az elektronika, a klasszikus zene és a pop innovatív elegyén alapszik;…

Egyszerre politikai dráma, krimi és szerelmi história, amely a 15. század közepének izgalmas történelmi eseményeit eleveníti meg, bemutatva a Hunyadi…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.