Jegyvásárlás


Program


Kai Frömbgen, Zempléni Szabolcs és Marczi Mariann - Kamarazene karnyújtásnyira

Kai Frömbgen, Zempléni Szabolcs és Marczi Mariann - Kamarazene karnyújtásnyira

A düsseldorfi Robert Schumann Főiskola oboaprofesszora, Kai Frömbgen lesz a vendég azon az izgalmas kamaraesten, melyen két ritka hangszer-összeállítású trió is elhangzik, oboára, kürtre és zongorára.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. november 10. szerda, 19:00

Kamarazene karnyújtásnyira
Kai Frömbgen, Zempléni Szabolcs és Marczi Mariann A Zeneakadémia saját szervezésű programja
Beethoven: F-dúr kürt-zongora szonáta, op. 17
Herzogenberg: D-dúr trió oboára, kürtre és zongorára, op. 61

SZÜNET

Reinecke: a-moll trió oboára, kürtre és zongorára, op. 188
Schumann: Három románc, op. 94
Schumann: Adagio és Allegro, op. 70

Kai Frömbgen (oboa), Zempléni Szabolcs (kürt), Marczi Mariann (zongora)

A düsseldorfi Robert Schumann Főiskola oboaprofesszora, Kai Frömbgen lesz a vendég azon az izgalmas kamaraesten, melyen két ritka hangszer-összeállítású trió is elhangzik, oboára, kürtre és zongorára. Az erre a formációra írt 19. századi művek közül kétség kívül Herzogenberg és Reinecke triói a legjelentékenyebbek. Előbbi mester, Heinrich von Herzogenberg a romantika Bach-reneszánszának meghatározó személyisége volt, szoros, személyes konfliktusoktól sem mentes kapcsolatban állt Johannes Brahmsszal. Műveivel idehaza nagyon ritkán lehet találkozni, pedig talentumáról és mesterségbeli tudásáról mások mellett Brahms is csak az elismerés hangján nyilatkozott. A koncert legkorábban írt műve Beethoven F-dúr szonátája, melyet Beethoven nevezetes budai fellépése (1800) óta egy kicsit a magunkénak is érzünk. Ezúttal Zempléni Szabolcs és Marczi Mariann szólaltatja meg.
 
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Támogató:

A koncert a Kormány 1290/ 2020. (VI. 5.) Korm. határozata alapján a kulturális intézmények által képviselt terület koronavírus világjárvány okozta gazdasági nehézségeinek enyhítése érdekében született támogatással valósul meg.

Ajánlatunk


Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

A történetben egy maréknyi árva gyerek kószál a háborús front kellős közepén biztonságra, hajlékra és élelemre vágyva. Céljuk a túlélés, kilátásaik azonban nem túl biztatóak. Útjuk során nemcsak ellenséggel, de jóakarókkal is találkoznak, akik segítenek meglátni az emberséget a legembertelenebb időkben is. Hűség, barátság, bátorság csak néhány a megszerzett kincsek közül, amikre bukkannak kis hőseink, valahol Európában vándorolva. A Valahol Európában az azonos című film musical-adaptációja, ami színházunk egykori igazgatója, Korcsmáros György írói örökségét is őrzi.

A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű. Meséjében szegény, beteg nagymamájának gyűjt könyöradományokat. Kettejük barátsága akkor kezdődik, amikor kiderül, hogy mindketten a Riviérán kívánnak turistákat kifosztani, és rájönnek, hogy szövetkezve könnyebb. A Steve Martin és Michael Caine játékával fémjelzett film nem véletlenül ihlette meg a „színházcsinálókat”. A fordulatokban gazdag és rendkívül humoros történet kiváló zenével fűszerezve robbant be a Broadwayre, útját azóta is töretlen nevetésorkán, tapsvihar és díjeső övezi.

Ajánló


Boris Eifman / ifj. Johann Strauss A PYGMALION-HATÁS Balett két felvonásban

„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad –…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!