
Janovics
Erdélyi Hét
Erdélyi Hét
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Fredag, 01. August 2025 19:00
Janovics
A Kolozsvári Állami Magyar Színház előadása
Janovics Jenő életéből inspirálódva, Vecsei H. Miklós és Németh Nikolett szövege és a társulat improvizációi alapján
„Egy kísérletnek gondolom a Janovics-előadást, mivel ott kezdődik majd, ahol a Barbárok befejeződött. Akár egy sorozat második része, egy láncszem vagy inkább egy kereszteződés. Ahogy a Barbárok, úgy a Janovics sem életrajzi előadás, igyekszik minél távolabb kerülni a színház kereteitől, de a Barbároktól eltérően most az volt a célunk, hogy a főszereplő életének legjelentősebb időszakát meséljük el, Janovics féle „új formában”.” – Ifj. Vidnyánszky Attila – az előadás rendezője
Szereplők
Janovics direktor úr – Bács Miklós
Méry bácsi, házi tűzoltó – Bíró József
Bürger Antal, öltöztető szabó – Kardos M. Róbert
Poór Lili – Albert Csilla
A lány – Tőtszegi Zsuzsa
A hang – Bodolai Balázs
Barbár B. – Imre Éva
Továbbá ismert és ismeretlen történelmi figurák, egy filmes stáb, végül Ady Endre
Váta Lóránd, Pánczél Lilla, Daradics Hannah, Gedő Zsolt, Kiss Tamás, András Gedeon, Farkas Loránd
Alkotók
Díszlettervező: Csíki Csaba
Jelmeztervező: Cs. Kiss Zsuzsanna
Zene: Mester Dávid
Koreográfus: Berecz István
Dramaturg: Németh Nikolett
Rendezőasszisztens: Dávid Helga
Előadásvezető: Albert Enikő
Rendező: Ifj. Vidnyánszky Attila
Dumaszínház est
Táncdalfesztiválok dalai elnevezésű este egy olyan korszakba repíti vissza a nézőket, amikor egy ország ült a képernyők előtt, hogy végig izgulja a televízió stúdióból közvetített zenés műsort. Ebben az időszakban több karizmatikus fiatal énekes tűnt fel és tört be egy szempillantás alatt az akkori könnyűzenei életbe. A következő évtizedekben többek között olyan előadók váltak ismertté a műsornak köszönhetően, mint Szécsi Pál, Kovács Kati, Zalatnay Sarolta, Koós János, Toldy Mária, Zorán, Mary Zsuzsa, Dobos Attila.
Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.
A látványos koncertshow a Queen legikonikusabb dalait mutatja be szimfonikus köntösben.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.