Jegyvásárlás


Program


Somlai Petra fortepianoestje
2

Somlai Petra fortepianoestje

Somlai Petra a Haydneum Fortepiano Bérletének harmadik hangversenyén műsora első részében két ismert és számon tartott, ám keveset játszott 18–19. századi cseh szerző egy-egy billentyűs szonátáját szólaltatja meg.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. február 24. szombat, 19:30

HAYDNEUM FORTEPIANO BÉRLET, III. ELŐADÁS

2024. február 24., 19:30

Somlai Petra fortepiano estje

 

KOZELUCH: f-moll szonáta, op. 38

DUSSEK: c-moll szonáta, op. 35, No. 3

***

SCHUBERT: A-dúr szonáta, D. 959

Somlai Petra a Haydneum Fortepiano Bérletének harmadik hangversenyén műsora első részében két ismert és számon tartott, ám keveset játszott 18–19. századi cseh szerző egy-egy billentyűs szonátáját szólaltatja meg. Ahogyan az évszámokból is kiviláglik, mind Leopold Koželuch (1747–1818), mind Jan Ladislav Dussek (1760–1812) a bécsi klasszika korának zeneszerzője, Haydn, Mozart és Beethoven kortársa volt, ám kettejük közül csak Koželuch vált valóban bécsi klasszikussá, ő ugyanis prágai tanulmányait követően 1778-ban ténylegesen a császárvárosba költözött, és ott is működött élete hátralévő részében. Dussek azonban igen színes és változékony pályát futott be, amelynek során megfordult a Németalföldön, Hamburgban, Franciaországban, Itáliában és Londonban, hogy végül Párizsban érje a halál. Mindkét komponistát jeles billentyűs szerzőként tartja számon a zenetörténet. Mivel Dusseket a romantikus zongoraszerzők előfutáraként értékelik, szonátája után magától értődőn hat Franz Schubert (1797–1828) kései, négytételes A-dúr szonátája 1828-ból. Ez a súlyos és erőteljes, nagyformátumú, vérbeli korai romantikus alkotás az utolsó zongoraszonáták hármasának egyike, amely eszköztárának mind lírai, mind drámai elemeit igen intenzíven használja. A Junior Prima Primissima díjas Somlai Petra tanulmányait előbb a budapesti Zeneakadémián, majd Londonban és Amszterdamban végezte, tanárai közé tartozott többek közt Bart van Oort is. Nemzetközi versenyek díjazottja. Hollandiában él, 2015 óta a Hágai Királyi Zeneakadémia professzora.

Ajánlatunk


Dürrenmatt kommersz koncepcióba csomagolva mutatja meg, hogyan szigetelődik el az ember egy földalatti bunkerben, hogyan válik kiszolgáltatottá egy korrupt rendőrök és bűnözők által uralt világban, hogyan kezd viszonyt a bűnöző barátnőjével – illetve hova vezet végül ez a kezdetben gyümölcsöző vállalkozás…

A világ egyik leghíresebb Grimm-meséjéből készült táncjáték a budapesti ősbemutató óta nemcsak itthon, hanem külföldön is hatalmas népszerűségre tett szert, az elmúlt 20 évben három kontinenst meghódítva bejárta a világot.

Az összművészeti előadás Erdély egyik legizgalmasabb, legszínesebb kultúrájú tájegysége, a Mezőség énekes, táncos és irodalmi hagyományaiból táplálkozik. A produkció zenei centrumában Bartók Béla Mikrokozmosz című zongorasorozatának tételei, valamint a zeneszerzőt inspiráló mezőségi dallamok állnak.

Ajánló


1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer…

Egyenesen Argentínából érkezik a Margitsziget színpadára a méltán világhírű MALEVO táncegyüttes. A kizárólag férfiakból álló csapat modern ütőhangszerekkel és dinamikus…

zenés családi roadmovie 10-től 100 éves korig

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!