
Fun Fiction - Román Sándor Entertainment
Jöjjenek, ünnepeljünk együtt a Fun Fiction — Mókás képzelgés című táncelőadáson!
Jöjjenek, ünnepeljünk együtt a Fun Fiction — Mókás képzelgés című táncelőadáson!
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. január 21. vasárnap, 19:00
Fun Fiction - Román Sándor Entertainment
“Ha csak azt nézzük, hogy ki milyen jól forog, táncol a színpadon, az kevés. A történet nem erről szól, hanem a gondolatról, az érzelemről, az emberről, a hitelességről, az igazságról. Az életről szól. Ha ez "átjön" a színpadról, az az ünnep.”
Jöjjenek, ünnepeljünk együtt a Fun Fiction — Mókás képzelgés című táncelőadáson!
A színpadon a szenvedély, az alázat, a profizmus, a humor, az összhang és még megannyi érzés és érzelem egyszerre lesz jelen a Román Sándor Entertainment magasan képzett táncosainak előadásában!”
Rendező, koreográfus: Román Sándor
Színpadon: a Román Sándor Entertainment tánckara
A rembetikót gyakran emlegetik „görög bluesként”. Ez a tradicionális kisázsiai zenén alapuló, görög folkkal keveredő, viszont a városi hagyományokban is mélyen gyökerező, fénykorát az 1930-50-es években elérő műfaj az emberek életét, vágyait és küzdelmeit tükrözi.
1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.
A vilniusi születésű és örmény származású szoprán, Asmik Grigorian napjainkban a nemzetközi operaélet egyik legnagyobb – és immár a legkevésbé sem titkos – favoritjának számít.
„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”
A nagy szerepeink esőnap: 2025.06.30. 20:30
A MAGYAR TÁNCMŰVÉSZETI EGYETEM ELŐKÉSZÍTŐ BALETT STÚDIÓJÁNAK ELŐADÁSA
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!