Jegyvásárlás


Program


Duna Szimfonikus Zenekar - Mesterművek

Duna Szimfonikus Zenekar - Mesterművek

TAVASZI BÉRLET / 2.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. március 2. péntek, 19:00

Műsor:

Barber: Adagio vonószenekarra, op.11
Elgar: e-moll csellóverseny, op.85
Mozart: C-dúr szimfónia („Jupiter”), K.551

Közreműködik: Karasszon Eszter – cselló
Vezényel: Horváth Gábor
Műsorvezető: Zelinka Tamás

Karasszon Eszter (1992) a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen diplomázott 2016-ban. Számos versenyen ért el eredményt, legfontosabb helyezései: Popper Dávid Nemzetközi Gordonkaverseny I. díj (2015), Dohnányi Ernő Kamarazene Verseny Nagydíja (2013), Starker János Országos Csellóverseny I. díj (2008). 2010-ben ösztöndíjjal 5 hetet töltött Amerikában, az Indiana Universityn, ahol Starker János mesterkurzusán vett részt.

Horváth Gábor (Budapest, 1975) tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Középiskolai Énektanár és Karvezető szakán (tanárai: Maklári József, Hartyányi Judit) és kitüntetéses minősítéssel a karmester szakon végezte (tanárai: Lukács Ervin, Gál Tamás). Tanári munkásságának főbb állomásai: 1998-2002: Bárdos Lajos Általános Iskola és Gimnáziumban – ének-zene oktatás; 2000-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem oktatója Karmester és Karvezető Tanszék egyetemi adjunktusa; 2002-től a Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola – karvezetés, kamarazene tanára. 2010 óta a Gödöllői Szimfonikus Zenekar művészeti vezetője és vezető karmestere, továbbá a Zuglói Filharmónia Szent István Király Szimfonikus Zenekar karmestere.

Samuel Barber (1910-1981) amerikai zeneszerző legismertebb műve a fenségesen gyönyörű Adagio, amely eredetileg vonósnégyesének második tétele volt. A mű világkarrierje 1937-ben kezdődött, amikor Barber vonószenekarra átdolgozta. Ezt a művet játszották F. D. Roosevelt és J. F. Kenedy amerikai elnökök temetésén. Filmvásznon a háború pusztítását illusztrálta a Szakaszban, Az elefántemberben pedig a főhős depressziója aláfestéseként használták fel. Ez a mű tette halhatatlanná Barber nevét.

Sir Edward Elgar (1857-1934) angol zeneszerző az Enigma-variációival szerzett nemzetközi hírnevet. Népszerű indulóinak egyike – a Land of Hope and Glory (A remény és dicsőség országa) – a Brit Gyarmatbirodalom himnusza lett. Gordonkaversenye 1919-ben készült, hátterében az első világháború borongós képe áll. Egy anekdota szerint Elgar 1918-ban, 61 évesen mandulaműtéten esett át. A műtét utáni napon – lánya, Carice elmondása szerint – papírt és tollat kért, és lejegyzett egy dallamot, 9/8-ados ütemmutatóval. Ebből a témából bontakozott ki a csellóverseny emlékezetesen szép főtémája.

Nagy valószínűséggel a Jupiter-szimfónia névadója nem Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791), hanem a Londonban élt neves német vállalkozó, Johann Peter Salomon volt, aki Haydntól a 12 híres „Londoni” szimfóniát rendelte. Ez az elnevezés a mű C-dúr jellegét hangsúlyozza, figyelmen kívül hagyva annak számos fájdalommal teli részletét. Egyébként bizonytalanok Mozart utolsó szimfóniáinak (Esz-dúr, „nagy g-moll”, „Jupiter”) megszületési körülményei, bemutatásuk időpontja és helye. Ugyanakkor a szimfónia befejezésének dátumát maga Mozart 1784-ben jelölte meg a több-kevesebb rendszerességgel vezetett műjegyzékében, 1788-ban. Keserű évek voltak ezek Mozart életében: szorító anyagi gondok gyötörték, a megoldásukra tett kísérletei sorra kudarcba fulladtak. Az „Jupiter” szimfóniában ennek ellenére az életigenlő hang játssza a főszerepet.

(Zelinka Tamás)

Jegyek vásárolhatóak 2018. január 1-től.

Ajánlatunk


„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

Izgalmas arra gondolni, hogy noha Richard Wagner életművének túlnyomó részét operái és zenedrámái alkotják, s ezekben a szerepek alakítói, az énekesek nyújtanak kivételes teljesítményt a világ nagy színpadain, e művek önállóan is megszólaltatható, legnépszerűbb részletei mégis a zenekari számok.

A kamarazenekari művekből szemezgető Concertino sorozat ezúttal északra tartó zenei expedíciót indít.

Ajánló


Gaetano Donizetti AZ EZRED LÁNYA Vígopera két felvonásban, prózai jelenetekkel, francia és magyar nyelven, magyar, angol és francia felirattal

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

A Tesztoszteron ironikus és humoros látlelet a nemek közti különbségekről és azonosságokról, frusztrációkról és félelmekről, magunkkal hozott és öntudatlanul is…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!