Jegyvásárlás


Program


Dobozy Borbála és az Anima Musicae Kamarazenekar - Tiszta barokk

Dobozy Borbála és az Anima Musicae Kamarazenekar - Tiszta barokk

A Zeneakadémia Liszt-díjas egyetemi tanára és az MMA rendes tagja, Dobozy Borbála ezúttal a Nemzeti Ifjúsági Zenekar 2018–2020 címet birtokló Anima Musicae Kamarazenekarral áll a Zeneakadémia Nagytermének pódiumára.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 7. csütörtök, 19:30

Tiszta Barokk
Dobozy Borbála és az Anima Musicae Kamarazenekar A Zeneakadémia saját szervezésű programja

J. S. Bach: A-dúr csembalóverseny, BWV 1055
Haydn: G-dúr csembalóverseny, Hob. XVIII:4
Francaix: Csembalóverseny (magyarországi bemutató)
Mozart: 12. (A-dúr) zongoraverseny, K. 414 (csembalóváltozat)

Dobozy Borbála (csembaló)
Anima Musicae Kamarazenekar (művészeti vezető: G. Horváth László)
Közreműködik : Bálint János (fuvola)

A Zeneakadémia Liszt-díjas egyetemi tanára és az MMA rendes tagja, Dobozy Borbála ezúttal a Nemzeti Ifjúsági Zenekar 2018–2020 címet birtokló Anima Musicae Kamarazenekarral áll a Zeneakadémia Nagytermének pódiumára. Dobozy a Magyar Bach Társaság alapító tagja és kuratóriumi elnöki tisztségét is betölti, így nem csoda, hogy a hangversenye a német komponista A-dúr csembalóversenyével kezdődik. A koncert további részében Dobozy és a „zene lelke” arra a közkeletű vélekedésre cáfol rá, miszerint a csembaló csak a reneszánsz és a barokk kor hangszere. Az esten felcsendül két klasszikus alkotás: Haydn korai G-dúr, illetve Mozart bécsi éveiben keletkezett A-dúr billentyűs concertója. A műsoron helyett kapott egy 20. századi szerző, Jean Francaix műve is, jelezve, hogy a csembaló „revivalje” lassan egy évszázada tart.
 
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Támogató:

A koncert a Kormány 1290/ 2020. (VI. 5.) Korm. határozata alapján a kulturális intézmények által képviselt terület koronavírus világjárvány okozta gazdasági nehézségeinek enyhítése érdekében született támogatással valósul meg.

Ajánlatunk


Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt irodalmi klasszikusokat. Nagyszerű arányérzékkel teszi követhetővé a cselekményt a tánc nyelvén. Klasszikus alapokra épülő kortárs koreográfiája különleges és látványos, szakmailag magas színvonalú, mégis befogadható és közönségbarát.

A Cambridge-i St John's College Kórusa régi ismerősünk: karácsonyi műsorával már két ízben is nagy sikert aratott a Müpában.

Ajánló


Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a…

WOLFGANG AMADEUS MOZART: G-dúr szimfónia, K. 318 JOHANN NEPOMUK HUMMEL: a-moll zongoraverseny, op. 85 *** JOSEPH HAYDN: 39. (g-moll) szimfónia,…

Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!