
Csalog Gábor Vasárnapok – Dialógusok (a) zenével III.
Orosz zongorazene 1875-től 1990-ig
több
Orosz zongorazene 1875-től 1990-ig
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. szeptember 27. vasárnap, 18:00
Csalog Gábor Vasárnapok – Dialógusok (a) zenével III.
Orosz zongorazene 1875-től 1990-ig
Műsor:
Muszorgszkij, Csajkovszkij, Rahmanyinov, Prokofjev és Usztvolszkaja művei
Közreműködik:
Csalog Gábor – zongora
Fazekas Gergely – zenetörténész
Bő száz év orosz zenéjéből válogat Csalog Gábor a sorozat utolsó estéjén. Az első művek még a cári korszakban születtek, az utolsó a Szovjetunió összeomlásának pillanatában. Hogy létezik-e valamiféle speciális jellegzetesség – sajátos „oroszság” –, amely Csajkovszkijtól Usztvolszkajáig összekapcsolja az orosz zeneszerzők műveit, az éppúgy kérdés, mint az, hogy a választott 115 év politikai körülményei milyen hatással voltak a zeneszerzők gondolkodására, s hogy egyáltalán mi jellemzi a különböző alkotók gondolkodását. Hiszen bizonyos szempontból Muszorgszkij az időbeli távolság ellenére közelebb áll Galina Usztvolszkajához, mint kortársához, Csajkovszkijhoz. Akárhogy is, ezek a kérdések biztosan fel fognak merülni az este folyamán, szavakkal a szünet előtt, szavak nélkül a szünet után.
(Fazekas Gergely)
A História Kertben a Kossuth-díjas gitárlegenda, Tátrai Tibor és barátai lépnek fel. Tátrai a godfater. zenekarral, valamint olyan kiváló vendégművészekkel muzsikál, mint Deák Bill Gyula, Frenreisz Károly, Ferenczy György és Jamie Winchester.
A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!