Jegyvásárlás


Program


Concerto Nyárest - Mozart ( Concerto Budapest )

Concerto Nyárest - Mozart ( Concerto Budapest )

Három nem szokványos szólóhangszerre írt versenymű, s Mozart „kis” g-moll szimfóniája hangzik majd el az előadás során.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, July 14 2022 8:00PM

Concerto Nyárest – Mozart
A program egy részes, ~80 perc műsoridővel.

Rossz idő esetén az előadást esőhelyszínen rendezzük meg.
(Esőhelyszín: MOM Kulturális Központ, 1124 Budapest, Csörsz u. 18.)

Műsoron:
Mozart: D-dúr kürtverseny, K. 412
Mozart: B-dúr fagottverseny, K. 191
Mozart: C-dúr versenymű fuvolára és hárfára, K. 299
Mozart: g-moll szimfónia, K. 183

Közreműködik: Kaczander Orsolya fuvola, Lenka Petrovic hárfa, Tóth Bálint kürt, Mohai Bálint fagott

Concerto Budapest

Vezényel: Keller András

Langyos nyár este, csillagok az égen és Mozart zenéje – sok éve már, hogy a Concerto Budapest megteremti ezt az idilli hangulatot a Vármegyeházán a zenekar legkiválóbb szólistáinak közreműködésével. Ezúttal három nem szokványos szólóhangszerre írt versenymű, s Mozart „kis” g-moll szimfóniája hangzik majd el. A műsort nyitó D-dúr kürtverseny csakúgy, mint a zeneszerző két másik e hangszerre komponált concertója barátja, a virtuóz Joseph Leutgeb számára íródott, s mindössze két tételből áll. Második, Rondo tételének kézirata tele van szokatlan előadói utasításokkal, mint például „légy bátor” vagy „ó, micsoda disszonancia”, amelyek minden bizonnyal Leutgebnek szóltak. Az ezt követő B-dúr fagottversenyt gyakran szokták a hangszer repertoárjának leggyakrabban játszott darabjaként említeni, s legtöbbször a zenekari próbajátékok anyagát is képezi. Mozart mindössze tizennyolc évesen írta ezt a remekművet, amely második tételének egy témáját később felhasználta a Figaro házasságában. A fuvolára és hárfára írt C-dúr versenyművet Mozart párizsi útja során írta megrendelésre, amiért végül sosem kapta meg fizettségét. Bár ma már a hárfa minden szimfonikus zenekar állandó részét képezi, a bécsi klasszika idején még ritkaságnak számított ez a hangszer, így igazi kuriózum e darab a komponista életművében. A koncert zárásaként elhangzó g-moll szimfónia szintén egy korai mű, egy tizenhét éves zseni alkotása. Nyitótétele a híres Miloš Forman-film, az Amadeus kezdetén is felcsendül.

A helyfoglalás érkezési sorrendben történik.

A helyszínmódosításról a zenekar legkésőbb a koncert napján 16:00 óráig a concertobudapest.hu oldalon közleményt ad ki.

Our offer


A mindennapjainkhoz hasonlóan sok humorral és persze sok aggodalommal megírt, lebilincselően izgalmas, rejtvényhez hasonló kortárs Lear-parafrázist Máté Gábor rendezi.

Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök emberi értékekről, de ravaszságról, cselvetésekről és gyarlóságról is.

Suggestions


Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.