Jegyvásárlás


Program


Budafoki Dohnányi Zenekar, C. Ph. E. Bach, Barber, Sibelius, Vez. Kornel Laszlo Thomas

Budafoki Dohnányi Zenekar, C. Ph. E. Bach, Barber, Sibelius, Vez. Kornel Laszlo Thomas

Budafoki hangversenyesték a Klauzál Házban

Carl Philipp Emanuel Bach (a hamburgi Bach) Johann Sebastian második gyermeke volt. Zenét édesapjától tanult, aki azt is fontosnak tartotta, hogy fiai egyetemi diplomát is szerezzenek, így a lipcsei egyetemen jogot is tanult.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. december 15. péntek, 19:00

Hosszú évekig Nagy Frigyes szolgálatában állt, mint udvari zeneszerző és zenész, Telemann halálakor azonban megpályázta annak állását Hamburgban, amit sikeresen meg is kapott. Tudatosan gyűjtötte a Bach-család zeneműveit, és zenekritikáiból kiderül, mennyire tudatában volt apja zenei nagyságának. Mai hangversenyünk első műsorszámaként D-dúr szimfóniáját hallhatjuk.

1939-ben Samuel Fels iparmágnás kérte fel Barbert egy hegedűverseny megírására fogadott fia, Iso Briselli számára. Azonnal ki is fizette az előleget, Barber pedig megírta a hegedűversenyt. Azonban, míg Briselli teljesen el volt ragadtatva az első két tételtől, a harmadik tétel átírására kérte a szerzőt, mert úgy találta, hogy a harmadik tétel egyáltalán nem illeszkedik az első kettőhöz, és éppen ezért játszthatalannak tartotta. Fels vissza akarta kérni az előleget, erre Barber felkért egy kiváló blattolási készséggel rendelkező hegedűművészt, Herbert Bamuelt, aki órák alatt megtanulta, amjd a Curtis Intézet zenekarával (melynek maga is tanulója volt) és Reiner Frigyes vezényletével privát közönség előtt bemutatta a művet. Fels végül kifizette Barbernek a teljes összeget. Az előadásra felfigyelt Ormándi Jenő, aki azonnal műsorra vette a versenyművet, amely a Carnegie Hall-beli bemutatót követően indulhatott világhódító útjára.

Mai esténket Sibelius grandiózus II. szimfóniájával zárjuk, melyet "függetlenség" melléknévvel is szoktak illetni, mert sokáig Finnország Oroszországtól való függetlenségi törekvéseit szimbolizálta. Sibelius ezt a művét olaszországi tartózkodását követően írta, ami nagy hatást gyakorolt rá. Ez a műve sokkal inkább lélekkel teli, mint első szimfóniája, maga a szerző is úgy hívta: a lélek vallomása.

Műsor:

C. Ph. E. Bach: D-dúr szimfónia
Barber: Hegedűverseny op. 14
Sibelius: II. szimfónia
 
Közreműködik: Harsányi Elina - hegedű

Vezényel: Kornel Laszlo Thomas

Ajánlatunk


Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az Osztrák-Magyar Haydn Zenekar mind munkássága fontos fejezetei.

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.

Ajánló


Roman Polanski hasonló című filmjéből készítette nagy sikerű színpadi rendezését, melyet nemzetközi alkotógárdával állított színre a PS Produkció. Eddig több…

A Cambridge-i St John's College Kórusa régi ismerősünk: karácsonyi műsorával már két ízben is nagy sikert aratott a Müpában.

Angélique Kidjo dalaiban szívesen működnek közre a jazz, a soul, a pop világsztárjai, és ugyanúgy örömmel dolgozik együtt fiatal producerekkel,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!