Jegyvásárlás


Program


Bolsoj Balett 2019/2020 - Fauré, Sztarvinszkij, Csajkovszkij: Ékszerek

Bolsoj Balett 2019/2020 - Fauré, Sztarvinszkij, Csajkovszkij: Ékszerek

Bolsoj Balett 2019/2020 - Fauré, Sztravinszkij, Csajkovszkij: Ékszerek
Bolshoi Ballet 2019/2020 - Gabriel Fauré, Igor Stravinsky, Pyotr Tchaikovsky: Jewels
A moszkvai Bolsoj Balett előadása élőben, 165 perc, 2020

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. április 19. vasárnap, 17:00

Rendező: Bolsoj Balett

Zeneszerző: Gabriel Fauré, Igor Sztravinszkij, Pjotr Iljics Csajkovszkij
Koreográfus: George Balanchine
Látványtervező: Aljona Pikalova
Jelmeztervező: Jelena Zaiceva
Zenei rendező: Pavel Szorokin

A szereposztás még nem végleges.

A grúz származású George Balanchine (1904-1983) az amerikai klasszikus balett megteremtője. Szentpéterváron tanulta a táncmesterséget, de húszévesen egy nyugat-európai turnén csatlakozott Gyagilev világhírű Orosz Balettjéhez, majd annak halála után hamarosan felhagyott a tánccal és a koreografálásnak szentelte magát.  Egy mecénás hívására 1934-ben Amerikába utazott és megalapította az Amerikai Balett Iskolát és Társulatot, majd 1948-ban a New York City Balettet, amelynek majdnem haláláig vezető koreográfusa volt.

New York-i balett-társulata számára írta 1967-ben a háromrészes Ékszerek című darabot is, amelyet az első egész estés absztrakt balettnek tartanak. „Ez az előadás reggeli, ebéd és vacsora Tiffanynál” - írta a bemutatóról Clive Barnes amerikai balettkritikus a híres Audrey Hepburn-filmre, valamint arra utalva, hogy a darab három részét egy ékszerbolt, a New York-i Van Cleef & Arpels ékszerei ihlették: smaragdok, rubinok és gyémántok. Ennek megfelelően a táncosok az első részben zöld, a másodikban piros, a harmadikban fehér színű ruhát viselnek. Balanchine-t lenyűgözte az ékszerbolt drágaköveinek ragyogása, és elhatározta, hogy olyan balettet készít, amelyben a tánc csillogni kezd. Egyesek azt gondolják, hogy a három kő szimbolizálja a koreográfus életének és karrierjének három szakaszát: Fauré zenéjének „smaragdjai” tükrözik a francia kifinomultságot és eleganciát, Sztravinszkij zenéjének „rubinjai” jelképezik Amerika ritmusait, a Broadway-t, és a „briliánsokban”, vagyis Csajkovszkij zenéjében a szentpétervári balett iskola kristálytiszta csillogása jelenik meg. A darabot 2012-ben mutatták be először a Bolsojban.

Ajánlatunk


Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök emberi értékekről, de ravaszságról, cselvetésekről és gyarlóságról is.

Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

A fogantatástól a születésig negyvenkét hét telik el. Ebben az időszakban játszódik darabunk. Hősünk azonban nem egy születendő gyermek vagy édesanyja, hanem egy szülész-nőgyógyász: Dr. Virágvári Imola.

Ajánló


Egy vagyonos üzletember hirdetést ad fel: néhai üzlettársa fiát keresi, szeretné tisztességesen, rengeteg pénzzel megjutalmazni. Billy bejelentkezik, mint jogos örökös,…

Frank Wildhorn musicalje és Homonnay Zsolt rendezése a nő örök, csábító szenvedélyességét, a férfi és a nő ösztönös és csillapíthatatlan…

Megújult műsorral, új fellépőkkel térnek vissza az Illúzió Mesterei Mosonmagyaróvárra!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!