Jegyvásárlás


Program


Bine Bryndorf

Bine Bryndorf

Izgalmas sugallatokat tartalmazhat egy hangversenyprogram - csak tudni kell meghallani az előadó üzenetét. A dán orgonaművésznő műsorának első hét számában - az est nagy részében - lenyűgöző „kerekasztal-beszélgetés” tanúi lehetünk. Bach meghívja elődeit, hogy eszmecserét folytasson velük zenei témákról.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. február 25. kedd, 19:30

2020. február 25. kedd
19:30 — 22:00

    J. S. Bach: e-moll prelúdium, BWV 548
    Buxtehude: d-moll passcaglia, BuxWV 161
    J. S. Bach: Allein Gott in der Höh' sei Ehr' - korálelőjáték, BWV 662
    Bruhns: G-dúr prelúdium
    J. S. Bach: Allein Gott in der Höh' sei Ehr' - trió, BWV 664
    Böhm: Vater unser im Himmelreich
    J. S. Bach: e-moll fúga, BWV 548
    Mendelssohn: VI. (d-moll) orgonaszonáta („Vater unser im Himmelreich”), op. 65, No. 6
    Nielsen: Commotio, op. 58

Izgalmas sugallatokat tartalmazhat egy hangversenyprogram - csak tudni kell meghallani az előadó üzenetét. A dán orgonaművésznő műsorának első hét számában - az est nagy részében - lenyűgöző „kerekasztal-beszélgetés” tanúi lehetünk. Bach meghívja elődeit, hogy eszmecserét folytasson velük zenei témákról.
Hogy miről? Például arról, milyen egy prelúdium Bach szerint, és hogyan vélekedik a prelúdiumkomponálás szabályairól a Bachnál húsz esztendővel korábban született, dán-német Nicolaus Bruhns. Bach is írt passacagliát, nem is akármilyent: ezen a koncerten megkérdezi nagy elődjét, a nála fél évszázaddal idősebb, dán-német Dietrich Buxtehudét (akinek művészete jelentősen hatott is rá), hogy ő hogyan csinálta. És Buxtehude válaszol, mindjárt a műsor második számában. Szóba kerül még - hogyan maradhatna ki? - a korál: Bach mindjárt kettővel rukkol elő, egy korálelőjátékkal és egy korálra írt trióval, de a nála huszonnégy évvel idősebb Georg Böhm sem maradhat adós: ő is mutat egy korált, ráadásul jól ismert dallamra. Kié az utolsó szó? Bach egy pompás fúgával zárja a jeles társaság szakmai diskurzusát.
Bine Bryndorf dán orgonaművésznő 1987 és 1991 között Michael Radulescu és Gordon Murray növendéke volt a bécsi Zeneakadémián, később Bostonban William Porter, Párizsban Daniel Roth óráit látogatta. Innsbruckban, Bruges-ben és Odensében orgona-, Melkben és Koppenhágában kamarazenei versenyeken ért el dobogós helyezéseket. Jelentős szólókarriert futott be, tanított Bécsben, majd Koppenhágában, 1996 óta ugyanitt templomi orgonista. Műsorában többször találkozunk dán szerzőkkel - a záró szám, Carl Nielsen kompozíciója is ilyen.

Ajánlatunk


Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt irodalmi klasszikusokat. Nagyszerű arányérzékkel teszi követhetővé a cselekményt a tánc nyelvén. Klasszikus alapokra épülő kortárs koreográfiája különleges és látványos, szakmailag magas színvonalú, mégis befogadható és közönségbarát.

A világhírű lett mezzoszoprán, Elīna Garanča korunk egyik legkeresettebb operaénekese. Vokális teljesítményét és színészi alakításait Salzburgtól Bécsen és Párizson át New Yorkig a világ minden táján ünnepli a közönség.

A Monte Cristo grófja egy igazi, nagy ívű, romantikus musical Dumas regénye alapján. Szerelem, intrika, bosszú, szenvedély Szomor György dalaival, Pozsgai Zsolt átdolgozásában. Emberi drámák, sorsok, a jó és a rossz megítélése, ami olykor nem is olyan egyszerű.

Ajánló


Egy vagyonos üzletember hirdetést ad fel: néhai üzlettársa fiát keresi, szeretné tisztességesen, rengeteg pénzzel megjutalmazni. Billy bejelentkezik, mint jogos örökös,…

Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!