Jegyvásárlás


Program


Bine Bryndorf

Bine Bryndorf

Izgalmas sugallatokat tartalmazhat egy hangversenyprogram - csak tudni kell meghallani az előadó üzenetét. A dán orgonaművésznő műsorának első hét számában - az est nagy részében - lenyűgöző „kerekasztal-beszélgetés” tanúi lehetünk. Bach meghívja elődeit, hogy eszmecserét folytasson velük zenei témákról.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. február 25. kedd, 19:30

2020. február 25. kedd
19:30 — 22:00

    J. S. Bach: e-moll prelúdium, BWV 548
    Buxtehude: d-moll passcaglia, BuxWV 161
    J. S. Bach: Allein Gott in der Höh' sei Ehr' - korálelőjáték, BWV 662
    Bruhns: G-dúr prelúdium
    J. S. Bach: Allein Gott in der Höh' sei Ehr' - trió, BWV 664
    Böhm: Vater unser im Himmelreich
    J. S. Bach: e-moll fúga, BWV 548
    Mendelssohn: VI. (d-moll) orgonaszonáta („Vater unser im Himmelreich”), op. 65, No. 6
    Nielsen: Commotio, op. 58

Izgalmas sugallatokat tartalmazhat egy hangversenyprogram - csak tudni kell meghallani az előadó üzenetét. A dán orgonaművésznő műsorának első hét számában - az est nagy részében - lenyűgöző „kerekasztal-beszélgetés” tanúi lehetünk. Bach meghívja elődeit, hogy eszmecserét folytasson velük zenei témákról.
Hogy miről? Például arról, milyen egy prelúdium Bach szerint, és hogyan vélekedik a prelúdiumkomponálás szabályairól a Bachnál húsz esztendővel korábban született, dán-német Nicolaus Bruhns. Bach is írt passacagliát, nem is akármilyent: ezen a koncerten megkérdezi nagy elődjét, a nála fél évszázaddal idősebb, dán-német Dietrich Buxtehudét (akinek művészete jelentősen hatott is rá), hogy ő hogyan csinálta. És Buxtehude válaszol, mindjárt a műsor második számában. Szóba kerül még - hogyan maradhatna ki? - a korál: Bach mindjárt kettővel rukkol elő, egy korálelőjátékkal és egy korálra írt trióval, de a nála huszonnégy évvel idősebb Georg Böhm sem maradhat adós: ő is mutat egy korált, ráadásul jól ismert dallamra. Kié az utolsó szó? Bach egy pompás fúgával zárja a jeles társaság szakmai diskurzusát.
Bine Bryndorf dán orgonaművésznő 1987 és 1991 között Michael Radulescu és Gordon Murray növendéke volt a bécsi Zeneakadémián, később Bostonban William Porter, Párizsban Daniel Roth óráit látogatta. Innsbruckban, Bruges-ben és Odensében orgona-, Melkben és Koppenhágában kamarazenei versenyeken ért el dobogós helyezéseket. Jelentős szólókarriert futott be, tanított Bécsben, majd Koppenhágában, 1996 óta ugyanitt templomi orgonista. Műsorában többször találkozunk dán szerzőkkel - a záró szám, Carl Nielsen kompozíciója is ilyen.

Ajánlatunk


Ha sírva akar nevetni, ezt az előadást ne hagyja ki!

Dubrovay László Faust, az elkárhozott című táncdrámájának ősbemutatója a Müpában valósult meg 2016-ban, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében. A Goethe remekműve által ihletett nagyszabású produkció a 2023/24-es évadban debütált a Pécsi Nemzeti Színház nagyszínpadán, 2024-ben pedig újra színre kerül a Müpa Fesztivál Színházában.

Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az Osztrák-Magyar Haydn Zenekar mind munkássága fontos fejezetei.

Ajánló


A tíz éve, Bamakóban alakult együttes női előadói minden kreatív zenei megnyilvánulásukban szót emelnek a nők jogaiért és az erőszak…

Szerelmi háromszögek, nercbundák, hiányos öltözetű hölgyek, ablakon kirepülő ruhadarabok, totális téboly. Mindez London legelegánsabb szőrmeszalonjában, kizárólag a felhőtlen szórakoztatás érdekében!

A Neoton Família az egyik legnépszerűbb magyar popzenei együttes. Angol nevük: Newton Family, ezutóbbi néven jelent meg több lemezük Japánban,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!