
Berecz Mihály zongoraestje - „MVM Koncertek – A Zongora”
Műsor:
Rameau: Pièces de Clavecin – 3 tétel, Haydn: G dúr-szonáta, Hob. XVI:39,
Thomas Adés: Blanca-változatok, Beethoven: c-moll szonáta, op. 111
Læs mere
Műsor:
Rameau: Pièces de Clavecin – 3 tétel, Haydn: G dúr-szonáta, Hob. XVI:39,
Thomas Adés: Blanca-változatok, Beethoven: c-moll szonáta, op. 111
Læs mere
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Torsdag, 25. Maj 2023 19:30
20. Jubileumi MVM Koncertek – A Zongora
Berecz Mihály zongoraestje
A fiatal magyar zongorista generáció egyik legkiemelkedőbb egyénisége Berecz Mihály, 2013-ban 16 évesen mutatkozott be Ravel G-dúr zongoraversenyével a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben Kocsis Zoltán vezényletével. A nagy sikerű hangversenyt számos meghívás követte, amelyben Berecz Mihály olyan karmesterekkel játszott együtt mint Vásáry Tamás, akivel a Magyar Állami Operaházban Liszt Magyar Fantáziáját, vagy Keller András, akivel Debussy Fantáziáját és Beethoven G-dúr zongoraversenyét szólaltatta meg, de dolgozott már Záborszky Kálmánnal, Vashegyi Györggyel, Gál Tamással és Ménesi Gergellyel a Concerto Budapest, a Nemzeti Filharmonikusok, a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara, a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a Zuglói Filharmónia és a Kassai
Állami Zenekar partnereként is.
Berecz Mihály több rangos külföldi vendégszereplése közül kiemelkedik németországi debütálásaként a berlini Konzerthausban adott koncertje 2013-ban, ahol Liszt Magyar Fantáziáját játszotta, majd 2017-ben a szintén berlini Philharmonie-ban lépett fel Beethoven c-moll zongoraversenyével.
2018-ban első díjat nyert a II. Manhattan Nemzetközi Zenei Versenyen és még ugyanebben az évben megnyerte a londoni Királyi Zeneakadémia Harriet Cohen díját is.
Berecz Mihály hét évesen kezdett zenét tanulni, először hegedült majd két évvel később zongorázni kezdett, Major Edit irányítása alatt. A Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskolában Belák Erzsébet volt a tanára, 2017 óta pedig egyetemi tanulmányait Londonban folytatja, ahol jelenleg Christopher Elton osztályában tanul a Királyi Zeneakadémián. Több nemzetközi mesterkurzuson vett részt, ahol olyan művészekkel dolgozott mint Arie Vardi,Vásáry Tamás, Pascal Devoyon, Imogen Cooper és Malcolm Bilson.
A Fiúk különös tükröt tart elénk, amelyben látjuk a „Macsót”, a „Nárciszt” és a „Herkulest” is, így közelről tanulmányozhatjuk a férfilét alaptípusait. Frenák váltakozva jeleníti meg a sovén gyűlöletet, az ostoba követelőzést, a figurák közt fennálló, törékeny erőegyensúlyt a színpadon.
Miért álmodunk? Mire valók az álmok? Miért vannak a rossz álmok? Ebben a fordulatos, magával
Tracy Letts többszörösen díjnyertes darabja egy amerikai családi drámát bont ki két felvonásban.
A vilniusi születésű és örmény származású szoprán, Asmik Grigorian napjainkban a nemzetközi operaélet egyik legnagyobb – és immár a legkevésbé…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.