Jegyvásárlás


Program


BÉLAMŰHELY HANGSZERKÉSZÍTŐ MŰHELYE

BÉLAMŰHELY HANGSZERKÉSZÍTŐ MŰHELYE

Készíthető hangszerek: hangszeríj, szférafon, billentyűzetshaker, konzervdobgitár… és sok más egyéb. A workshop sokrétűen válaszolja meg a hangszerek kialakulásának történetét és a hangszerkészítés fogalmát. A készítés során anyag és tárgyismeret és az egyszerű szerszámhasználat is tanulható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. április 26. szombat, 10:00

A BÉLAMŰHELY HANGSZERKÉSZÍTŐ MŰHELYE

Három különböző hangszert készítünk az eseményen.
Ha szeretnél szférafont, konzervdob gitárt és billentyűzet shakert, gyere el hozzánk a workshopra! Ha van otthon konzervdobozod, vagy már nem működő számítógép billentyűzeted, akkor ezeket hozhatod magaddal, ha nincs akkor mi biztosítunk a számodra.

Hogyan készíthető néhány egyszerű hangkeltő eszköz a körülöttünk lévő tárgyakból? Hogyan lehet megszólaltatni őket? Hogyan alkalmazhatóak?

A műhelymunkában alkalmunk nyílik megismerkedni az újrahasznosítás, az upcycling, a házi készítésű hangszerek, hangkeltő eszközök fogalmával és gyakorlatával, valamint újdonsült hangszereink birtokában egyszerű zenei játékok alapjait is elsajátíthatjuk. Ahhoz, hogy zenei élményben részesüljünk nem feltétlenül van szükség zenetanulásra vagy igazi hangszerekre.
A hangadásra, hangkeltésre való késztetés már kisgyermekkortól bennünk él, csupán újra kell értelmezni a zenéről való elképzeléseinket és máris egy tartalmas egyéni, közösségi időtöltésre találunk mind a készítés, mind a zenélés során.

Készíthető hangszerek: hangszeríj, szférafon, billentyűzetshaker, konzervdobgitár… és sok más egyéb. A workshop sokrétűen válaszolja meg a hangszerek kialakulásának történetét és a hangszerkészítés fogalmát. A készítés során anyag és tárgyismeret és az egyszerű szerszámhasználat is tanulható.

A készítés során fejlesztjük:
– a manuális készséget
– a figyelmet és kreativitást
– a hangkeltéshez való viszonyt

valamint megtapasztaljuk az egymásnak adható segítségnyújtás szükségszerűségét.
Lényeges a saját tárgykészítés lehetőségének felismerése, az eleve a kezünk ügyében lévő tárgyakhoz, anyagokhoz való viszony, az újrahasznosítás alkalmazása. A kész hangszerek megszólaltatási lehetőségein túl, egyszerű zenei játékokkal, egyéni, páros és csoportos feladatokkal foglalkozunk. A foglalkozás záró momentuma egy karmesterjáték lehet, ahol a saját készítésű hangszerekkel a zenekart is mi magunk alkotjuk.

Foglalkozásvezető: Rimóczi István zeneszerző, interaktív játékfejlesztő

Ajánlatunk


Egyszerre politikai dráma, krimi és szerelmi história, amely a 15. század közepének izgalmas történelmi eseményeit eleveníti meg, bemutatva a Hunyadi család felemelkedését.

A Fővárosi Nagycirkusz nyári műsorában egy kalandos időutazásra hívunk! Hunyjuk be szemünket és repüljünk vissza az időben száz évet! Az 1920-as évekbe érkezünk, egy fantasztikus évtizedbe! Ki ne akart volna akkor élni!? Ki ne akart volna egy stílusos puhakalapban kiszállni egy nyitott sportkocsiból és táncba szaladni, amikor megszólalt a swing, a jazz vagy a charleston?

Az „Ormányos Falka” fagottzenekar április 17-én született, a „Fagottissimo 2006” rendezvény alkalmával. Ekkor adta elő az együttes a háziverseny nyitóakkordjaként Charpentier: Te Deum-ának fagott zenekarra készült átiratát.

Ajánló


„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

A budapesti Néprajzi Múzeum a világ egyik legkorszerűbb etnográfiai intézménye.