Jegyvásárlás


Podujatie


ÁLMODÓK - Megzenésített versek
4

ÁLMODÓK - Megzenésített versek

Az ÁLMODÓK együttes, azaz Fliszár Mária és Németh Viktor ének-gitár duója főként kortárs és klasszikus költők verseit énekli saját megzenésítésben, illetve Cseh Tamás dalaiból álló műsorokat ad elő.

 Viac

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: piatok, 11. apríl 2025, 18:00

Számos versfesztiválon vettek részt és nyertek el díjakat. A Versünnep Fesztivál döntőjében kétszer is a Nemzeti Színházban szerepeltek, s 2024-ben különdíjban és közönségdíjban részesültek.

A magyar költészet napja alkalmából a Napfényes Rendezvényteremben többek között Ady Endre, József Attila, Radnóti Miklós, Gyurkovics Tibor, B. Mihály Csilla versei csendülnek fel megzenésített formában, s elhangzik néhány dal Cseh Tamás életművéből is.

Naša ponuka


A Fiúk különös tükröt tart elénk, amelyben látjuk a „Macsót”, a „Nárciszt” és a „Herkulest” is, így közelről tanulmányozhatjuk a férfilét alaptípusait. Frenák váltakozva jeleníti meg a sovén gyűlöletet, az ostoba követelőzést, a figurák közt fennálló, törékeny erőegyensúlyt a színpadon.

„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a Húber a sógorom lenne!” „Hát írjon végre kellemesebb emberekről, az Istenért, hiszen ezek maga a förtelem...” „Én csak és kizárólag az író kedvéért olvastam végig.” „Én már azt se bántam volna, ha belelőnek a súgóba, oly mindegy az már ebben a pokolban...” „Szörnyű munka!” „Sivár, sivár.”

12 feledhetetlen este két nyáron át, 48 ezer önfeledten kacagó néző – és még koránt sincs vége! Minden idők egyik legsikeresebb Szabadtéri-produkciója 2025-ben is visszatér ősbemutatója helyszínére, a Dóm téri színpadra!

Tipy


Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha…

Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni, K. 527 vezényel és rendezi: Fischer Iván

A Néprajzi Múzeum 2024 októberében átadott gyűjteményi kiállítása a múzeum történetének ötödik állandó kiállítása. A több mint 3000 négyzetméteres kiállítótérben…