
25/26 Caligula helytartója pr.
Árulónak számít-e az ember, ha az emberiségben leli meg hazáját, szembeszállva az önkényuralommal? Véghez tudja vinni, amit becsülete kíván, vagy eleve bukásra ítélt?
Caligula helytartója élete legnagyobb dilemmája elé kerül. Egy népet számtalan módon le lehet igázni. Caligula a legérzékenyebb ponton támad, hitük és törvényeik eltiprásával egy teljes kultúrát igyekszik elpusztítani. A fő kérdés az, hogy miként maradhat meg az ember embernek; teljesíti a parancsot, egy népet pusztulásra ítélve, vagy ő maga pusztul el, miközben kockáztatja a római birodalom egységét.
Dráma.
Rendező: Susán Ferenc (Vastaps-, Förster Innovációs- és Prima-díjas, T. Pataki Emlékgyűrűs)
Két generáció és két világnézet kóstolgatja egymást igen szellemesen, és hamarosan kiderül: mindenkinek kapaszkodnia kell, ha tartani akarja az iramot.
requiem a szerelemért Bemuató: 2025. Október 10. A Szegedi Kortárs Balett és a Müpa közös produkciója
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.