zzRiviera girl
Kálmán Imre: Riviera girl
Szöveg: Guy Bolton és PG Wodehouse
Kálmán Imre: Riviera girl
Szöveg: Guy Bolton és PG Wodehouse
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2018. május 3. csütörtök, 19:00
Egy Monte Carlo-i kaszinó fergeteges éjszakáin, vérforraló szving kíséretével, lélegzetelállító dívák és naiv úrilányok, kalandor arisztokraták és szélhámos szerencsevadászok hajszolják a szerelmet, a boldogságot és a pénzt. Forog a rulettkerék, és ki tudja, mikor, kinek, hol áll meg a golyó - szerencsét hoz-e, vagy végső összeomlást?
A Kálmán Imre Teátrum nyitóelőadásaként bemutatásra kerülő Riviera Girl a névadó mester Csárdáskirálynőjének amerikai Broadway változata, amit épp száz éve, 1917-ben állították először színpadra New York-ban.
Ezt az átiratot Guy Bolton és a világhírű angol szatirikus szerző, P.G. Wodehouse készítette, és még sosem játszották Magyarországon. A történetet az amerikai közönség számára alaposan átalakították, bár nyomokban Csárdáskirálynőt tartalmaz. A visszamagyarítás alkalmával Lőrinczy Attila és Kerényi Miklós Gábor azért alaposan leoporolták és újragondolták a történetet, a szellemes, csengő-bongó dalszövegeket a népszerű fiatal költő, Závada Péter alkotta meg, a koregráfus az alternatív színház egyik legjelesebb alkotója, Horváth Csaba, a díszlet Rákay Tamás, a jelmez Füzér Anni munkája, a főbb szerepekben Lévai Enikőt, Szendy Szilvit, Kardffy Aishát, Barkóczi Sándort, György-Rózsa Sándort, Kerényi Miklós Mátét, Németh Attilát, Szabó P. Szilvesztert és Vasvári Csabát láthatja a közönség.
A KERO® rendezte előadás különleges élményt ígér, hiszen a Csárdáskirálynő szinte mindenki által ismert halhatatlan melódiái ezúttal egy új, ismeretlen történet kíséreteként andalíthatják el és ragadhatják magukkal a nézőket.
Közreműködik: a Színház Kamarazenekara és a Musical Együttes
Sacré Cœur : Son règne n'a pas de fin francia dokumentumfilm, 95 perc, 2026 francia nyelven, magyar felirattal
Magyarországi bemutató Az Erkel Színház előadása ELŐADÁSOK: 2026. augusztus 14., 15.,16., 20., 21., 22. tervezett esőnapok: augusztus 17., 18., 23., 24.
A Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 41 éve állít emléket az 1335-ös visegrádi királytalálkozónak, a középkori Európa egyik legfontosabb eseményének. E három napon látványos lovagi tornák, pompás királyi menet és esti fáklyás felvonulás, vásár és koncertek várja az idelátogatókat, és természetesen a méltán híres királyi palota, gyönyörű reneszánsz kertje és a Salamon-torony is újra pezsgő középkori élettel telik meg. Szeretettel várjuk Önöket 2026-ban is Palotajátékokra, hogy együtt idézhessük fel azt az utánozhatatlan középkori hangulatot, melynek egyik hiteles helyszíne Visegrád!
Győri Filharmonikus Zenekar Műsor: W. A. Mozart: Cosi fan tutte – nyitány (5’) A. Vivaldi: c-moll fagottverseny, RV 480 (11’)…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!