Jegyvásárlás


Program


Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. március 2. szombat, 15:30

Georges Bizet: C-dúr szimfóniaDmitrij Sosztakovics: 1. (Esz-dúr) csellóversenyMogyeszt Muszorgszkij – Maurice Ravel: Egy kiállítás képeiAz elbűvölő francia bohémvilágból a sötét sztálini Szovjetunión keresztül az orosz népmesék kedvesen groteszk miliőjébe repít minket a koncert, amelyen a Budapesthez is kötődő izraeli karmester, Pinchas Steinberg kalauzol végig.A Montmartre-on felnőtt, tizenhét éves Bizet egyszerű iskolai feladatként írta meg első, C-dúr szimfóniáját, ám a túláradó gesztusokkal, friss lendülettel teli mű ennél jóval többé vált. A szerző egész életében egy fiókban rejtegette a darabot, amely felfedezése után túlragyogta az imádott mester, Charles Gounod munkásságát. A kritikusok szerint „elbűvölő és bájos” mű a romantikus repertoár fontos része lett.Sosztakovics – Bizet-hez hasonlóan – szenvedélyesen szeretett és nagyon tudott zongorázni. Ezúttal azonban a szerző barátjának és tanítványának, a csellóóriás Rosztropovicsnak írt Esz-dúr gordonkaverseny szólal meg. A világ egyik legnehezebb csellóversenye mély, személyes vallomás, tele ambivalens érzésekkel egy kiszámíthatatlan és ellenséges világ (a sztálini Szovjetunió) iránt, ahol sosem tudhatod, hősként vagy bűnbakként ébredsz. A darab szólistáját, a szintén orosz Alekszandr Knyazevet Rosztropovics méltó utódjának tartják.A koncert egy másik orosz szerző, Muszorgszkij talán legnépszerűbb művével zárul, amelyet átiratával Ravel tett igazán naggyá. Merész, öntörvényű és technikás ciklusát, az Egy kiállítás képeit (1874) a komponista eredetileg zongorára írta festő barátja, Viktor Hartmann tragikus halála után; Muszorgszkijt a jó barát képeiből szervezett emlékkiállítás inspirálta. Hangokban elevenedik meg egy fantasztikus gnóm figurája, egy ódon vár, egy ormótlan szekér, kiscsibék, piacozók, boszorkányok – orosz mesék és számtalan színes hangulat.

Ajánlatunk


Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

Ajánló


Kata és Bianca egy gazdag páduai úr lányai. Egyik szelíd, mint a galamb, de a másik vad, indulatos, csípős nyelvű,…

Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!