
ZÁGSON - A Gólem tudományos és fantasztikus dumaelőadása
Közéletről, Közösségről, Kultúráról, Művészetről.
Közéletről, Közösségről, Kultúráról, Művészetről.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Friday, December 31 2021 5:00PM
ZÁGSON - A Gólem tudományos és fantasztikus dumaelőadása
Tudtad, hogy a koala a legbutább állat a világon? Kizárólag akkor ismeri fel egyetlen táplálékát, az eukaliptuszlevelet, ha a fán látja – ha kiteszed elé egy tányérra, inkább éhen hal, minthogy megkóstolja.
Tudtad, hogy ha megnyalnád a Nyilas B2 molekuláris felhőt a világűrben, málnaízű lenne? Az objektumot ugyanis ugyanaz az etil-formiát alkotja, amely a málna ízéért vagy a rum illatáért is felelős.
Tudtad, hogy a briteknél átlagosan háromszor annyi gyerek születik a zsidó családokban? És erre nincs tudományos magyarázatunk!
A Gólem Színház és Zsidó Előadóművészeti Központ közéleti, tudományos ismeretterjesztő magazinműsora havonta jelentkezik hasonló érdekességekkel – jelszavunk: Más hírek, másként. Arra keressük a választ, létezik-e, hogy a zsidók mindent másként látnak? Nálunk a vezető hírek között ugyanolyan fontos szerepet kap egy új bolygó születése, a gólyák vándorlásának megváltozott útvonala, vagy éppen a sóletfőzés egyedi megoldásai, mint a politikai élet legfrissebb történései. A nagyvilág legfontosabb eseményeit pedig olyan „szakértők” kommentálják, akiknek a legegyszerűbb hírtől is beindul a fantáziájuk, és csak egyetlen dologban tudnak megegyezni – mindannyian zsidók.
Kerekes-Katz Petra, Sándor Erzsi és Janklovics Péter hónapról hónapra izgatottan várják, mivel tud meglepni minket a világ – és Borgula András műsorvezető.
Evoking the excitement of anticipation and waltzing with angels in the bright starlight, to playfully immerse yourself in the Christmas wonderland.
The Garden of Lights will once again invite visitors to the magical world of a wonderful, cultic fairy tale in the Budapest Füvészkert for the 2025/26 season. The theme of this year's special light and multimedia exhibition is the story of the eternal child Peter Pan.
Johan Inger - Alexander Ekman - Hans van Manen Bittersweet Comedies Walking Mad, Cacti, 5 Tangos
The Garden of Lights will once again invite visitors to the magical world of a wonderful, cultic fairy tale in…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.