Vetítőgép - Friss magyar filmek: Veszettek
„Május 1." az Átrium Film-Színházban
„Május 1." az Átrium Film-Színházban
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2016. február 19. péntek, 20:00
Az Átrium Film-Színház nyitása óta (a volt Átrium, illetve Május 1 mozi hagyományainak megfelelően) mutat be kortárs filmalkotásokat. 2016-ban rendszeresen olyan filmeket választunk majd ki, melyeket fontosnak tartunk, hogy eljusson a közönséghez, és talán máshol a városban már nem is látható.
A sorozat első részeként Veszettek c. magyar dráma egy nehéz anyagi helyzetben élő testvérpár történetét meséli el, akik egy karizmatikus vezető hatására csatlakoznak egy rendvédelmi szervezethez, hogy tegyenek valamit a városukban egyre elharapózóbb bűnözés ellen. Hamarosan azonban szembesülniük kell azzal, hogy néha nem is olyan könnyű eldönteni, ki a bűnös, és ki az áldozat, és a legjobb szándék is az ellenkezőjére fordulhat, ha erővel próbálnak érvényt szerezni az igazságnak. A vérbeli akciójelenetekkel tűzdelt drámai történet napjaink legaktuálisabb társadalmi kérdéseit feszegeti.
A sikeres Goda-Divinyi alkotópáros, akiknek nevéhez olyan filmek kötődnek, mint a Csak szex és más semmi, a Szabadság, szerelem vagy a Kaméleon, ezúttal Czető Bernát László dramaturg és forgatókönyvíró, Kakukk című kisregényét használta alapul.
A főszerepben, a mozivásznon először megmutatkozó ifj.Vidnyánszky Attila mellett, Klem Viktort és Fenyő Ivánt, további szerepekben többek között Györgyi Annát, Molnár Piroskát, Nyári Oszkárt, Törőcsik Franciskát, Bán Bálintot, Béli Ádámot és Fritz Attilát is láthatjuk.
Producer: Kálomista Gábor
Fényképezte: Babos Tamás
Vágó: Kovács Zoltán
Zene: Moldvai Márk
Hang: Dolby Digital
Vetítési mód: DCI
Hossz: 116 perc
Országos bemutató: 2015. október 22.
Forgalmazó: HungariCom
Gyártó: Megafilm
Korhatár: 16E
Fotók: Megafilm / The Orbital Strangers Project
A filmről bővebben:
https://www.facebook.com/Veszettek
http://www.megafilm.hu/
Dumaszínház est
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel. Az egyes időpontoknál elérhető a PreOpera menüvel kiegészített jegy is. Ez az operaházi épületlátogatás mellett tartalmaz egy választható tematikus menüt az OperaBisztróban, mely igényelhető a túra előtt vagy után.
A Budapest Bár zenekar ezúttal Behumi Dórival, Kollár-Klemencz Lászlóval, Lovasi Andrással, Mező Misivel, Tóth Verával, Schoblocher Barbarával és Kiss Tibivel érkezik a Margitsziget színpadára!
10% kedvezmény városkártyával.
A lelátó fedett, padozott. A rendezvény látogatása 3 éves kor alatt ingyenes, amennyiben a gyermek ölben ül.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!