Jegyvásárlás


Program


Varázsfuvola

Varázsfuvola

A produkciót Almási-Tóth András, az Ének Tanszék színpadi játék tanára rendezte; víziójának különlegessége, hogy magát a Zeneakadémiát, annak Korb Flóris és Giergl Kálmán által tervezett csodálatos szecessziós palotáját állítja középpontba, teszi az előadás díszletévé.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. december 14. szombat, 19:00

Varázsfuvola
Mozart: A varázsfuvola (K. 620)

A Zeneakadémia opera szakos hallgatói (tanszékvezető Meláth Andrea)
Az Éj királynője: Mondok Yvette (m.v.)
Sarastro: Gábor Géza (m.v.)
Fordító: Varró Dániel
Díszletkoncepció: Almási-Tóth András
Díszletterv: Lisztopád Krisztina
Jelmez: Maison Marquise by Tóth Bori
Zenei munkatársak: Baja Mónika, Gyökér Gabriella
Betanító koreográfus: Kulcsár Noémi
Rendező: Almási-Tóth András
Új Liszt Ferenc Kamarakórus (karigazgató: Nemes László Norbert)
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara
Vezényel: Medveczky Ádám


A Zeneakadémia Solti György Kamaraterme az épület felújítása óta újra operaszínpadként is funkcionál. Az első operaprodukció, mely e falak között színre került a 2013-as megnyitást követően, Mozart Varázsfuvolájának Marton Éva művészeti vezetésével létrehozott reprezentatív előadása volt. A produkciót Almási-Tóth András, az Ének Tanszék színpadi játék tanára rendezte; víziójának különlegessége, hogy magát a Zeneakadémiát, annak Korb Flóris és Giergl Kálmán által tervezett csodálatos szecessziós palotáját állítja középpontba, teszi az előadás díszletévé. Hiszen mi más volna hivatott arra, hogy a sötétség és a fény, az értelem és az érzelem, Sarastro és az Éj királynője ellentéteit összhangba hozza, ha nem a zene? A produkció sikerére jellemző, hogy 2015-ig szerepelt az intézmény műsorán. Most, négy év szünetet követően, az immár Meláth Andrea által vezetett Ének Tanszék volt és jelenlegi hallgatóira, valamint a magyar operajátszás emelkedő csillagaira építve tér vissza a műsorra.

Ajánlatunk


Nem titok, hogy Snétberger Ferenc, a 2024/25-ös évad művésze legkedvesebb zenészpartnerei közé tartozik Anders Jormin svéd bőgős és Joey Baron amerikai dobos.

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

A délszláv muzsikát játszó Vujicsics Együttes ötven évvel ezelőtti megalakulásuk óta szinte változatlan felállásban muzsikál.

Ajánló


A Kodály és Bartók örökségét ápoló, Gráf Zsuzsanna vezetésével működő, nevében is angyali Angelica Leánykar már több alkalommal varázsolta el…

Amikor 1868-ban meghalt Rossini, Verdi arra buzdította zeneszerző honfitársait, alkossanak közösen requiemet a Mester emlékére úgy, hogy minden komponista egy-egy…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!