
Savaria Barokk Együttes: La donna abbandonata KastélyKoncert
A hangversenyen közreműködnek Jónás Krisztina és Ducza Nóra szoprán énekesnők, a Savaria Barokk Zenekart Németh Pál vezényli.
A hangversenyen közreműködnek Jónás Krisztina és Ducza Nóra szoprán énekesnők, a Savaria Barokk Zenekart Németh Pál vezényli.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Lørdag, 31. Juli 2021 20:00
Savaria Barokk Együttes: La donna abbandonata KastélyKoncert
„La donna abbandonata” – az elhagyott asszony alakja, története minden korban hálás témája a különböző művészeteknek. A július 31-i barokk koncerten olyan zenék szólalnak meg, amelyek erre készültek: Purcell Dido és Aeneas c. operájának zárójelenetében Karthágó égő romjainál a tengerparton Dido elhajózó kedvesét, Aeneast siratja; Tartini hegedűszonátát komponált erről a jelenetről; Armida és Rinaldo szerelméről Tasso A megszabadított Jeruzsálem c. eposzában olvashatunk, történetük számos barokk zeneszerzőt, festőt megihletett, Händel kantátát, Lully operát írt róluk; Alessandro Scarlatti Olimpia c. kantátájában a szerelmes leány a tengerparton ontja panaszát a szélnek, mikor kedvese hajóját már semerre sem látja. A hangversenyen közreműködnek Jónás Krisztina és Ducza Nóra szoprán énekesnők, a Savaria Barokk Zenekart Németh Pál vezényli.
Műsor:
G. F. Händel: Armida abbandonata – kantáta HWV 105
G. Tartini: Didone abbandonata – g-moll hegedűszonáta B.g10
A. Scarlatti: L’Olimpia – kantáta
J-B. Lully: Armide – Passacaille
G. F. Händel: Amor gioje mi porge – duett
H. Purcell: Dido és Aeneas – Dido búcsúja
Csuja Imre önálló estje a TTH Színpadon! Az egyik legnépszerűbb magyar színész, nemzedékek példaképe szeptember 29-én hétfőn este 19.00-tól a miskolci Tudomány és Technika Háza színpadán lép fel.
A Budai Vár-barlang Budapest egyik legkülönlegesebb látnivalója, Magyarország egyik legrendhagyóbb barlangja. Ismerd meg a Budai Vár alatt húzódó barlangrendszer látogatók elől eddig elzárt részeit, gyere velünk egy izgalmas történelmi és természetismereti utazásra!
MAGIC OF VIVALDI – A Négy Évszak 3D-s multimédiás koncert-show 2025. augusztus 16., szombat 20:00 (esőnap: augusztus 17.)
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar…
A Rómeó és Júlia musical Tokajban! Különleges, a Fesztiválkatlan sajátosságait kihasználó, érzelmekben és látványban gazdag produkciót láthatnak 2025. augusztus 23-án.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.