Jegyvásárlás


Program


Ritmo-filmek / BARTÓK TAVASZ 2025
4

Ritmo-filmek / BARTÓK TAVASZ 2025

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. április 5. szombat, 20:00

Uljana Quartet – magyar zenés film

Rendező: Korom Anna

 

Cserepes Károly – magyar zenés film

Rendező: Karcis Gábor, Kálmán Mátyás

 

MORDÁI: Utolsó óra – magyar zenés film

Rendező: Reisz Gábor, Szimler Bálint

 

Dresch Vonós Quartet – magyar zenés film

Rendező: Damokos Attila

 

Az Uljana Quartet, Korom Anna rendező és Fecske Flóra operatőr közös alkotása egy többgenerációs család lakásában játszódik. A film a mindennapok intimitását és érzelmi sokféleségét egészen nyers, dokumentarista stílusban, ugyanakkor mégis gyengéden mutatja meg, különös figyelmet szentelve a női családtagoknak. A zenés film az együttélés apró rezdüléseit és az élet nagy fordulópontjait a maguk drámaiatlanságában és gyönyörűségében viszi vászonra. A család történetét kilenc, élőben felvett dalon keresztül kísérjük, amelyeket átszőnek az Uljana Quartet ugyanabban a lakásban felvett koncertjének pillanatai. A filmet Korom Anna a zenekarral szorosan együttműködve rendezte.

Cserepes Károly zenéje pont olyan izgalmas és sokféle, mint ő maga és az életútja. A koncertfilm rendezőpárosa, Karcis Gábor vizuális művész és Kálmán Mátyás 3D mapping technikát használva vetített archív és modern videofelvételeket az éjszakai Füvészkert indáira és lombjaira, vagy éppen magára Cserepes Károlyra.

A MORDÁI az újhullámos folk revival éllovasa. A zenekar már több formációban bizonyított tagjai Reisz Gábor és Szimler Bálint filmjében a Gellért Szálló kihalt folyosóit és szobáit kísértik. A rendezőpáros koncertfilmjéről David Lynch filmjei és Stanley Kubrick Ragyogásának kihalt folyosói is eszünkbe juthatnak, a képek egyszerre borzongató és játékos hangulata tökéletesen visszaadja a MORDÁI zenéjét.

Éjszaka minden más – megváltoznak a szabályok, a hangulat, a hangok jelentősége. Damokos Attila álomszerű, kifinomultan modern koncertfilmje Dresch Mihály etno-jazzének tökéletes megtestesülése. A legendás zenész és vonóskvartettje az éjszakai Epreskert neonfényben úszó szobrai közt zenél, és életre kel a gyönyörűen integrált magyar népi elemekkel játszó jazz.

A filmvetítés a Bartók Tavasz keretében a Hangvetővel és a Music Hungary Zeneműkiadóval közös programként, a Müpa szervezésében valósul meg.

Támogató: Nemzeti Filmintézet, Magyarország

Ajánlatunk


Jane Austen: Büszkeség és balítélet Rendező: Valló Péter romantikus dráma

Előfordul: hulla, és annak fagyasztása, csontok, hányás, köpés, meztelenség, verekedés, felnőttfilm-részlet, kitört ujjak, kábítószer fogyasztása és terjesztése, méregkeverés, zászlóégetés (ja ez nem), egyszer elhangzik az a szó, hogy 'zsidó', egyszer az, hogy 'cigány'. Lesz füst, stroboszkóp, hangos zene, riasztó hangeffektek, zaj, káosz, kosz és több liter művér.

A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely a magyar zenei szcéna egyik legérdekesebb és legszerethetőbb kollaborációjává vált. A két zenekar különleges stílusokat képvisel: a Bohemian Betyars a folk-punk, világzene és balkáni hangzás keverékével, míg a Parno Graszt a tradicionális cigány népzenét képviseli.

Ajánló


Az előadás az 50 éves EDDA Művek zenekar előtti tisztelgés

Rumini újra a Magyar Színház színpadán! A tengerész-kalandregényekből jól ismert Rumini és társai ezúttal ismét nagy bajba keverednek: Ferrit-sziget gonosz…

Wolfgang Amadeus Mozart IDOMENEO, KRÉTA KIRÁLYA Opera seria három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!