PB2 Company Szeretők
- két egyfelvonásos táncelőadás -
- két egyfelvonásos táncelőadás -
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2026. március 14. szombat, 19:00
PB2 Company: SZERETŐK
Szeretők – Járom az utam
- két egyfelvonásos táncelőadás -
Koncepció, koreográfia: ZACHÁR LÓRÁND Harangozó-díjas
Zene: montázs
Táncolják: a PB2 Company és a Pécsi Balett táncművészei
SZERETŐK
A táncbohózatot Harold Pinter A szerető című darabja és a Meghívás egy gyilkos vacsorára című 1976-os misztikus-krimi vígjáték inspirálta. Zachár Lóránd koreográfus egy négyszereplős kamaradarabot alkotott, amely egy szerelmi négyes bonyolult viszonyrendszerét tárja fel. A történet két érzelmileg kihűlt kapcsolat összefonódásán keresztül bontakozik ki, és fokozatosan féltékenységi gyilkosságokba torkollik.A cselekmény egyetlen térben játszódik, Pinter világát idézve, ami a szereplők beszűkült érzelmi és gondolati horizontját erősíti. Az önző, birtokló kapcsolatok az elengedés képtelenségéből fakadóan szélsőséges megoldások felé sodródnak. A feszültséget az old school stílusú fekete humor ellensúlyozza, amely a Murder by Death hangulatát idézi. A darab a pszichológiai útvesztőkben bolyongó szereplőkön keresztül tart görbe tükröt a közönség elé. A drámai helyzetek és az abszurd humor különleges elegye egyszerre teremt feszültséget és felszabadító nevetést. A történet a tánc kifejező eszközeivel mesél az emberi kapcsolatok torzulásairól. Az előadás így szórakoztató, mégis elgondolkodtató élményt kínál.
JÁROM AZ UTAM
Ez a “ tánc-eposz " történetét egy huszadik századi ember és alkotó életének örömeiből és drámáiból meríti. Az amerikai country zene egyik legnagyobb ikonjának tragédiái meghatározó jelentőséggel hatottak művészetére és életfelfogására egyaránt. A 30 perces darab felöleli élete és zenei fejlődése momentumait, egészen a könnyed életet élő sztár léha napjaitól, a veszteségeit mint szívében megtért Istenhívő aggastyán letisztult lelki állapotáig.
Az előadás időtartama: 2x kb. 30 perc
A háború mindent elvett tőlük – az otthonukat, a családjukat, a gyermekkorukat. Bandába verődve, éhesen és fázva járják az utcákat, hogy valahogy túléljenek. Mégis kapaszkodnak az életbe.
Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.
Közel két évszázada ad reményt és erőt „e rút világban” Liliomfi és Mariska minden ukázt felülíró szerelme, Szellemfi játékkedve és a teátristák fantáziája.
Rachelnek még mindig fáj a szakítás, amit alkohollal enyhít, és egy fiatal párról, Meganről és Scottról talál ki történeteket, akik…
10+ Bemutató: 2025. október 11. Bábtechnika: maszk, óriásbáb, pálcás báb
Szállj fel a cirkusz nagy körhintájára, ahol az álmok életre kelnek. Világszámok és fiatal magyar tehetségek várnak Ringlispíl című előadáson.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!