Jegyvásárlás


Program


Mozart-nap 2. g-moll zongoranégyes/ Esz-dúr zongoraötös (Pletnyov-Keller Quartet)

Mozart-nap 2. g-moll zongoranégyes/ Esz-dúr zongoraötös (Pletnyov-Keller Quartet)

Műsor:
MOZART: g-moll zongoranégyes K. 478.
MOZART: Esz-dúr zongoraötös, K 452

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. március 5. vasárnap, 14:00

Mozart-nap 2. - Zongoranégyes és zongoraötös

Közreműködik: Mihail Pletnyov zongora, Keller Quartet,
Horváth Béla oboa, Klenyán Csaba klarinét, Mohai Bálint fagott, Tóth Bálint kürt


Mihail Pletnyov páratlan zongorajátéka köti össze a Mozart-nap második koncertjének két mesterművét, a g-moll zongoranégyest és az Esz-dúr zongoraötöst.

Az 1785-ben Franz Anton Hoffmeister által megrendelt g-moll zongoranégyesben a zeneszerző által oly kedvelt brácsa egészíti ki a hagyományos trió felállást. A kiadó a művet a bécsi amatőr zenészeknek szánta, ám az előzetesen megrendelt három zongoranégyesből végül a zene összetettsége és az előadókkal szemben támasztott technikai követelmények okán a kiadó csak egyet fizetett ki, a további megrendeléseket lemondta, mivel túl nehéznek ítélte meg a darabot. A Keller Quartet tagjai – Keller András, Szűcs Máté, Fenyő László - és Mihail Pletnyov érzelemgazdag, virtuóz előadásmódjukkal méltón szólaltatják majd meg Mozart remekművét, melynek különlegessége az Allegro tétel mély pátosza, hisz ez a hangvétel a korábbi zeneszerzőknél csak a lassú tételekre volt jellemző.

A koncert második felében Mozart Esz-dúr zongoraötöse hangzik fel, melyről a szerző így fogalmaz egy levelében apjának: „Írtam két nagyversenyt (K450 és K451), majd egy kvintettet, az váltotta ki a legnagyobb tapsot. Magam életem legjobb művének tartom... Bárcsak hallhattad volna!” A zongorára, oboára, klarinétra, kürtre és fagottra írt Esz-dúr kvintett, amelyet a zeneszerző 1784. március 30-ra datált, április 1-jén hangzott el először a Burgtheaterben, ahol maga Mozart zongorázott. A szokatlan hangszerösszeállítású művet Beethoven olyannyira csodálta, hogy ugyanerre az együttesre komponálta opus 16-os művét, az Esz-dúr kvintettet. Mihail Pletnyov és a Concerto Budapest fúvós szólistái - Horváth Béla, Klenyán Csaba, Mohai Bálint és Tóth Bálint - a rendkívül izgalmas és magasszintű hangszeres- és kamarazenei tudást igénylő mű fináléjában a szerző által mind az öt hangszerre írt kadenciával búcsúznak a közönségtől.

Művészeti vezető: Keller András
Házigazda: Takács-Nagy Gábor

Ajánlatunk


1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

„Rájöttem, hogy az emberek soha nem fognak megváltozni. Mindig hagyni fogják, hogy az okosabb és erőszakosabb ember uralkodjon rajtuk. Aki mindent mer, annak lesz igaza! Aki felrúgja a szabályokat, az hozza majd a törvényeket, és aki a legtöbbet meri, annak az igaza lesz a legerősebb. És ráébredtem, hogy a hatalom mindig annak a kezébe kerül, aki hajlandó megragadni. Hogy csak merni kell. Ennyi az egész. És akkor elhatároztam, hogy én merni fogok.”

Evita egy fogalom. Evita a nő - kultikus imádat és totális elutasítás között. Evita a megértett és eltaszított. Evita az imádott és az üldözött. Evita az ember.

Ajánló


A 2023|2024-es évad egy magyarországi bemutatóval indul, Tena Štivičić kortárs horvát drámaírónő 3tél című díjnyertes darabjával Alföldi Róbert rendezésében.

Mary Chase groteszk vígjátékának címszereplője egy több mint két méter magas, nagy fehér nyúl, akit Harveynak hívnak. Ez a Harvey,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!