Jegyvásárlás


program


MENDELSSOHNÉK KARANTÉNBAN - Bősze Ádám előadása

MENDELSSOHNÉK KARANTÉNBAN - Bősze Ádám előadása

A történelem időnként ismétli önmagát, csak a kulisszák változnak. 1830 tavaszán a Mendelssohn-gyerekek, Felix, Rebecka és Paul karanténba kerültek. Rebecka ugyanis elkapta a kanyarójárványt, nem sokkal később pedig öccse, Paul és bátyja, Felix is megfertőződött.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Onsdag, 20. Oktober 2021 19:00

Bősze Ádám szórakoztató zenetörténeti előadása

„Bőszét receptre kellene felírni…: ha ilyen emberek tanítanák a gimnazista zenetörténetet, akkor talán a ballagó diákoknak több is megmaradna, mint az a megalázó pillanat, amikor mutáló hangon kellett énekelni az Ómagyar Mária-siralmat – jegyre…” Kovács Dániel – momkult.hu

A történelem időnként ismétli önmagát, csak a kulisszák változnak. 1830 tavaszán a Mendelssohn-gyerekek, Felix, Rebecka és Paul karanténba kerültek. Rebecka ugyanis elkapta a kanyarójárványt, nem sokkal később pedig öccse, Paul és bátyja, Felix is megfertőződött.

A család orvosa szigorú elkülönítést rendelt el, amire volt is lehetőség, hiszen a berlini házukban könnyedén elfértek mindannyian. Egy másik lakrészben, de velük lakott az akkor várandós Fanny és férje is.

A kényszerű bezártság, akárcsak napjainkban, sok különös, érdekes helyzetet teremtett. A fiatalok főként levélben kommunikáltak; de nemcsak írtak: zenét szereztek, rajzoltak is egymásnak.

Az ekkor született, a mai körülményekre is emlékeztető szövegekből állította össze legfrissebb előadását a Bartók rádió népszerű műsorvezetője, Bősze Ádám.

Az ország „komolyzenei antikváriusa”, televíziós műsorok kedvelt moderátora számos zenetörténeti előadással és sorozattal jelentkezett az elmúlt évek alatt, műfajteremtő klasszikus zenei stand-up comedy-je bejárta az országot.

A már védjegyének számító elegáns stílusát jóízű humorral ötvözve nyújt fesztelen hangvételű, de ismeretekben gazdag, szórakoztató programot a zeneszerető közönség számára.

Aktuelt


A háború mindent elvett tőlük – az otthonukat, a családjukat, a gyermekkorukat. Bandába verődve, éhesen és fázva járják az utcákat, hogy valahogy túléljenek. Mégis kapaszkodnak az életbe.

"Kedvenc dalaim a természetről szólnak, erről fogok énekelni nektek is. A sündisznóról, a harkályról, egy erdei pocsolyáról... és az esőről is, hiszen ősz van, meg a hidegről, mert közeleg a tél. Vagy amiről ti szeretnétek. Biztosan lesz a dalok közt sok régi ismerős, és tán olyan is, amit most tanul majd meg, akinek kedve támad majd velem énekelni. Bízom benne, hogy sokan lesznek! "

PÅ PLAKATEN


3+ 90 perc, 1 szünettel Bábtechnika: bunraku

A Fővárosi Nagycirkusz idén karácsonyra az egyik legszebb és legismertebb Grimm-mesét varázsolja a közönség elé, a szorgos és a lusta…

Giacomo Puccini BOHÉMÉLET Opera négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.