Jegyvásárlás


Program


MÁV Unokák/2.

MÁV Unokák/2.

Ezen a hangversenyen is mese és zene hangzik el, zeneszerzője orosz, Igor Sztravinszkij (1882–1971). Ebben a mesében Mesélő is van, a zene a történetet ábrázolja. Nem nagy zenekar játszik, csupán hét muzsikus: hegedűn, nagybőgőn, klarinéton, fagotton, trombitán, harsonán és ütőhangszereken.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. december 7. szombat, 11:30

Műsor

Mesék – zenében 2.
Sztravinszkij: A katona története

Mesélő: Molnár Gusztáv
Műsorvezető: Fenyő Gábor

Vezényel: Daniel Boico

Ezen a hangversenyen is mese és zene hangzik el, zeneszerzője orosz, Igor Sztravinszkij (1882–1971). Ebben a mesében Mesélő is van, a zene a történetet ábrázolja. Nem nagy zenekar játszik, csupán hét muzsikus: hegedűn, nagybőgőn, klarinéton, fagotton, trombitán, harsonán és ütőhangszereken. Más a zene hangzása is, mint a korábbi balettzenékben, kicsit nyersebb, de nagyon együtt él a történettel. A zeneszerző szándéka szerint ez a mese felnőtteknek szól, de természetesen gyerekek is meghallgathatják. A történet egy kiszolgált katonáról szól, aki gyalog megy haza a háborúból. Útközben találkozik az ördöggel, aki öregember képében egy varázserejű könyvet ajánl cserébe a katona hegedűjéért. Három napot töltenek együtt, a katona megtanítja az ördögöt hegedülni, az meg őt olvasni, majd folytatja útját. Kiderül, hogy a három nap három év volt, anyja nem ismeri meg, menyasszonya elhagyta. Az ördög újból megjelenik, a katona visszakéri a hegedűt, ami azonban már nem szól. Tovább vándorol, hírét veszi, hogy a beteg királylány kezét annak ígérték, aki meggyógyítja. Az Ördögtől visszaszerzett hegedű újra szól, játékával meggyógyítja a Királylányt és boldogan egymáséi lesznek, majd együtt indulnak a Katona otthona felé. A falu határában azonban útjukat állja az ördög és a pokolba taszítja a Katonát.

Ajánlatunk


1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Carl Orff CARMINA BURANA Szcenikus kantáta eredeti nyelveken, magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Ajánló


Hogyan kérhetjük számon a Blaha aluljáróban pókember önzetlenségét, vagy egy szamuráj erkölcsi kódexét? Pest vármegyén Völgyzugoly szokásait? Ismerős a helyzet…

A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!