Jegyvásárlás


Program


Lukács Miklós: A Cimbiózis világa / Jazzműhely

Lukács Miklós: A Cimbiózis világa / Jazzműhely

Lukács Miklós cimbalomművész kétségkívül a magyar zenei élet egyik legkivételesebb alakja: klasszikus zenei képzettsége lehetőséget adott számára, hogy a jazzel és a kortárs zenével is elmélyülten foglalkozzon. Virtuóz játékmódja és folyamatos kísérletezése korábban ismeretlen hangzások felfedezését eredményezte.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. május 25. szombat, 20:00

Könnyedén alkalmazkodik a legkülönbözőbb zenei stílusokhoz, és mindig magával ragadja a hallgatóságot. A jazz éppúgy inspirációt nyújt számára, mint a klasszikus és a kortárs zene, így szinte lehetetlen behatárolni, melyik műfaj jelenik meg erősebben saját kompozícióiban.
Orbán Györggyel és Baló Istvánnal 2013-ban alapította Cimbiózis elnevezésű trióját, mellyel kapcsolatban így fogalmazott: „Úgy komponáltam erre a trióra, hogy kamarazeneszerűen szólaljunk meg, ahol minden zenész egyforma súllyal van jelen. Ezért is választottam névnek a Lukács Miklós Trió - Cimbiózist, mert a köztünk lévő szimbiózis kulcsfontosságú.” Ezen az estén, mielőtt a trió a rá jellemző szabad, improvizatív zenével pódiumra állna, két, a klasszikus zene világából ismert partnerrel, Klenyán Csaba klarinétművésszel és Jankó Attila fagottossal kiegészülve bemutatják az együttes harmadik lemezének anyagát. A Lux et umbra - fény és árnyék - címet viselő új album e látszólag egymással ellentétes természeti jelenségek kapcsolódási pontjai, a köztük lévő testvériség és életünkre gyakorolt hatásuk megértését tűzte ki célul.

cimbalom: Lukács Miklós
klarinét: Klenyán Csaba
fagott: Jankó Attila
bőgő: Orbán György
dob: Baló István

Ajánlatunk


Berczik Sára Budai Táncklub vizsgaelőadások

Szabó Magda a világon a legismertebb modern magyar író, könyveit 43 nyelvre fordították le. Az ajtó című regényét 1987-ben írta. A regényt megjelenése óta közel 40 nyelvre fordították le, alkotóját 2003-ban a francia Femina-díjjal tüntették ki, Szabó István 2012-ben filmet forgatott belőle Helen Mirren főszereplésével. A regényből készített adaptációkat sikerrel játsszák a színházak is. Az ajtó főhősét, Szeredás Emerencet, Júlia utcai otthona egykori bejárónőjéről, Szőke Juliannáról mintázta az író. Egy egyszerű, méltóságát őrző, élete borzalmait magába záró öregasszony és a sikeres művész, Szabados Magda szeretet-küzdelme mitikus mélységet nyer az önostorozó őszinteséggel feltárt történetben. „Én öltem meg Emerencet. Ezen az se módosít, hogy nem elpusztítani akartam, hanem megmenteni” – mondja regénybeli írónő, Szabados Magda. A hétköznapi látás számára meg nem mutatkozó lelki dimenziókat tár fel ez a nyomozás, amit a saját maga ellen indít az írónő és emeli Emerencet az emberi méltóság balladai hősnőjévé.

,,Hogy kicsoda Pom-Pom? Talán nem ismeritek? Igazán senki nem ismerheti, mert hol ilyen, hol olyan.Bámulatosan tudja változtatni az alakját: ha akarja, olyan, mint egy szőrpamacs, vagy paróka, vagy egyujjas kifordított bundakesztyű, vagy szobafastőpemzli, vagy papucs orrán pamutbojt…”

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!