Jegyvásárlás


Program


Lars Vogt és a Royal Northern Sinfonia

Lars Vogt és a Royal Northern Sinfonia

Egy este Beethovennel. Kell ennél jobb időtöltés, vonzóbb program? Nyilván nem. De a kiváló német zongoraművész-karmester és partnere, Newcastle világhírű zenekara többletről is gondoskodik: ha van hozzá képzelőerőnk, az est három műsorszáma segítségével a görög mitológia néhány alakját is megláthatjuk lelki szemeinkkel.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. március 24. szombat, 19:30

Az persze nem kérdés, kivel találkozunk, amikor a Müpa nevezetes társintézménye, a Sage Gateshead falai között rezidens Royal Northern Sinfonia hangszerein felcsendül a Prométheusz-nyitány, amelyet Beethoven 1801-ben a Salvatore Vigano balettjéhez komponált kísérőzene elé írt, hiszen az emberek jótevője, a tűzrabló titán neve a nyitány címében is olvasható. Azt is sokan tudják, hogy a nyitány után öt évvel befejezett G-dúr zongoraverseny, amelyet az est során a karmester feladatát is ellátó Lars Vogt szólaltat meg, középső tételében Beethoven egyik korai életrajzírója, Adolph Bernhard Marx szerint a trák dalnokot, Orfeuszt jeleníti meg, amint Hadész kapujában a fúriák szívét próbálja esdeklésével meglágyítani.
De a IV. szimfónia? Nos, az a szinte tomboló, mámorosan zabolátlan öröm, amely a zongoraversennyel gyakorlatilag egyidejűleg keletkezett mű két saroktételében és scherzójában megnyilvánul, Dionüszosz és Bacchus szellemét idézi, előlegezve azt a már-már valóban önkívületi állapotot, amelyet majd a VII. és a VIII. szimfónia fináléjában fog elérni a „lélekben görög” Beethoven, akit bátor és büszke, sorssal szembeszegülő jelleme - és világszemléletének egésze - az est mitológiai alakjai közül leginkább Prométheuszhoz tett hasonlóvá.

Műsor:
Beethoven: Prometheus-nyitány, op. 43
Beethoven: G-dúr zongoraverseny, op. 58
Beethoven: IV. (B-dúr) szimfónia, op. 60

Vezényel és zongorán közreműködik: Lars Vogt

Ajánlatunk


A történetben egy maréknyi árva gyerek kószál a háborús front kellős közepén biztonságra, hajlékra és élelemre vágyva. Céljuk a túlélés, kilátásaik azonban nem túl biztatóak. Útjuk során nemcsak ellenséggel, de jóakarókkal is találkoznak, akik segítenek meglátni az emberséget a legembertelenebb időkben is. Hűség, barátság, bátorság csak néhány a megszerzett kincsek közül, amikre bukkannak kis hőseink, valahol Európában vándorolva. A Valahol Európában az azonos című film musical-adaptációja, ami színházunk egykori igazgatója, Korcsmáros György írói örökségét is őrzi.

Tasnádi IstvánA fajok eredete Nézőművészeti Kft. A színészek improvizációinak felhasználásával írta: Tasnádi István

Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

Ajánló


A Vízkereszt viharos tengerrel, hajótöréssel, gyásszal kezdődik, és három házassággal ér véget. A kettő között viharos szerelmek ütköznek, egy részük…

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!