Jegyvásárlás


Program


Fischer Iván és a Konzerthausorchester Berlin  / EURÓPAI HIDAK 2021
2

Fischer Iván és a Konzerthausorchester Berlin / EURÓPAI HIDAK 2021

Beethoven: D-dúr hegedűverseny, op. 61
Mendelssohn: III. (a-moll, „Skót”) szimfónia, op. 56

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 20. hétfő, 19:30

Konzerthausorchester Berlin / EURÓPAI HIDAK 2021

Vezényel: Fischer Iván

Közreműködik:
Mirijam Contzen - hegedű

Különleges estének nézünk elébe. A hetvenéves Fischer Ivánt nem kell bemutatni a budapesti közönségnek, ez az alkalom bizonyos értelemben mégis bemutatkozás lesz, hiszen 1983 karácsonya, a Budapesti Fesztiválzenekar első hangversenye óta a világhírű karmestert mindig e zenekar élén látjuk. Számunkra tehát Fischer Iván és a Fesztiválzenekar egyet jelent. Az Európai Hidak Budapest-Berlin fesztivál rendezvényén azonban a dirigens azt az együttest vezényli, amelynek 2012 és 2018 között - a Fesztiválzenekar mellett - szintén zeneigazgatója volt.

A Konzerthausorchester Berlint 1952-ben alapították az akkori Kelet-Berlinben. A zenekar nagy korszaka volt, amikor 1960 és 1977 között a legendás Kurt Sanderling irányította. Később is jobbnál jobb karmesterek álltak az együttes élén: Fischer Iván előtt Günther Herbig, Claus Peter Flor, Michael Schønwandt, Eliahu Inbal és Lothar Zagrosek, utóda 2019 óta Christoph Eschenbach. A koncert szólistája Mirijam Contzen németországi születésű német-japán hegedűművésznő, akinek életrajzában magyar vonatkozást is találunk: 1984 és 1988 között Varga Tibor tanítványa volt. Fischer Iván legnagyobb büszkesége természetesen a Budapesti Fesztiválzenekar, de már pályája kezdetétől a világ számos pontján állt más zenekarok vagy éppen operaházak élén: 1984 és 1989 között a Kenti Opera, 2000 és 2003 között a Lyoni Nemzeti Opera zeneigazgatója, 1990 és 1995 között a Cincinnati Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmestere volt. Beethoven Hegedűversenye 1806-ban keletkezett, ez a hangszer versenyműirodalmának talán legfontosabb darabja. 1842-ben bemutatott Skót szimfóniájában Mendelssohn úti élményeit örökítette meg festői módon és hangulatgazdagon.

Rendező: Müpa

Ajánlatunk


Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

vígjáték két részben

Ajánló


„Rájöttem, hogy az emberek soha nem fognak megváltozni. Mindig hagyni fogják, hogy az okosabb és erőszakosabb ember uralkodjon rajtuk. Aki…

A vége egy fotográfus szerelmeinek, családjának, karrierjének, s ezzel együtt a huszadik századnak összegzésre, feldolgozásra vagy éppen lezárásra váró, viharos…

A Jó estét nyár, jó estét szerelem a magyar zenés színházi irodalom egyik legkülönlegesebb, egyben legsikeresebb darabja. Ősbemutatója óta igazi…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!