Jegyvásárlás


Program


Kobozreneszánsz - Bolya Mátyás és zenésztársai. Akusztikus, autentikus

Kobozreneszánsz - Bolya Mátyás és zenésztársai. Akusztikus, autentikus

A Kobozreneszánsz című sorozat 2017-ben indult Egy hangszer újjászületése Magyarországon alcímmel. A valóban egyre népszerűbb hangszer már számos fórumon megmérette magát, legutóbb a Zeneakadémia doktori bizottsága előtt szerepelt nagy sikerrel; innen származik a koncert ötlete. Bolya Mátyás az egyetemi katedra és a népzenekutatás mellett hangszeres szólistaként is igazi útkereső.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. november 5. kedd, 19:00

A magyar népzenét sok oldalról körüljárja, de foglalkozik más népzenékkel, valamint régebbi korok zenéjével is. Kialakult stílusa egyéni, egyszerre korszerű és egyfajta rekonstrukciója a hajdanvolt játékstílusoknak. Alapvető műfaja a népzenei ihletésű improvizatív kamarazene. Az előadás az aktív koncertezéssel telt elmúlt húsz év zenei összefoglalása, régi és új társakkal. Ahogy egyik lemezének alcímében összegezte ezt a rendkívül színes és izgalmas repertoárt: folk&impro.

Bolya Mátyás (koboz, lant, citera), Szokolay Dongó Balázs (furulya, duda, szaxofon), Fekete Bori (ének), Buzás Attila (szaz, basszprímtambura), Eredics Dávid (bolgár kaval, klarinét), Szlama László (koboz, citera), Csenki Zalán (koboz)

Ajánlatunk


zenés átirat két részben

Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

A Ferencsik bérlet koncertjein a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a bécsi klasszikához illőn csökkentett létszámmal lép pódiumra. A záróesten mindehhez még egy izgalmas mozzanat csatlakozik: a K. 467-es C-dúr zongoraversenyt nem modern instrumentumon, hanem fortepianón halljuk.

Ajánló


Helyszín: Mihai Eminescu Kulturális Központ (Strada Nicolae Grigorescu 19, Târgu Mureș 540095, Románia) Kapunyitás: 17:30 Esemény vége: 20:00 (Kiemelt jeggyel:…

„Háromfogásos gourmet menü” – jellemezte a Bachtrack kritikusa Paavo Järvi koncertjét, amelyen Sibelius, Tüür és Beethoven egy-egy darabját tűzte műsorra.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!