Jegyvásárlás


Program


Iveta Apkalna

Iveta Apkalna

Iveta Apkalna, napjaink egyik legjelentősebb koncertorgonistája a hamburgi Elbphilharmonie 2017-es megnyitása óta az intézmény rezidens művésze. A lett muzsikus sokszínű műsoraiban a múltat ötvözi a jelennel, szem előtt tartva azt is, hogy több évszázados múltú hangszere korszerű médiumként jelenjen meg, s a közönségnek olyan auditív élményt nyújtson, amelyet csak az orgona képes adni.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. október 29. kedd, 19:30

A koncert első részében Bach méltán híres két kompozíciója mellett a barokk mester utolsó tanítványa, az élete nagy részét Rigában töltött Johann Gottfried Müthel egyik kompozíciója, valamint a Bach-hagyományokat romantikus gondolatvilággal társító Mendelssohn szonátája csendül fel. Apkalna, mint hazájának zenei-kulturális nagykövete, Lettország világhírű zeneszerzője, Pēteris Vasks két kompozícióját is megszólaltatja, melyek közül az egyik egy új mű, amely a Los Angeles-i Filharmonikusok felkérésére készül, a zenekar megalapításának századik évfordulójára. Az izgalmasnak ígérkező, az orgona színeit-karaktereit bemutató programot a szintén lett zeneszerző, Alfrēds Kalniņš alkotása zárja.

J. S. Bach: G-dúr fantázia, BWV 572 („Pièce d’Orgue”)
Mendelssohn: B-dúr orgonaszonáta, op. 65/4
J. S. Bach: c-moll passacaglia, BWV 582
Müthel: F-dúr fantázia
Pēteris Vasks: [Új mű]
Pēteris Vasks: Musique du soir
Kalniņš: g-moll fantázia

Iveta Apkalna (orgona)
Közreműködik: Karasszon Eszter (cselló)

Ajánlatunk


Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. De ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

Ajánló


Budapest, 2024. október 10. – A Piero Barone, Ignazio Boschetto és Gianluca Ginoble alkotta világhírű olasz pop-opera trió, az IL…

Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!