Jegyvásárlás


Program


HIPPOLÜTOSZ

HIPPOLÜTOSZ

"Pap: Megbecsülted te a családodat?
Hippolütosz: Mi van vele?
Pap: Nem hétköznapi család.
Hippolütosz: Nem. Egyikünk sem rokona a másiknak.”

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. július 3. vasárnap, 19:00

HIPPOLÜTOSZ
A Freeszfe Egyesület előadása

A metoo ügyek két legnagyobb tanulsága, hogy kitágult a nemi erőszak, a családon belüli erőszak jelentése, illetve másra is lehet használni, az áldozatok megsegítése helyett. Koholt vádakkal tönkre lehet tenni emberi egzisztenciákat. Eközben kifejezetten izgalmas társadalmi kérdésekre is rávilágít, azt illetően, hogyan állunk saját elitjeinkhez és az elit viszonyát saját szexusához. A passzív figyelem mikor csap át aktív értékelésbe, és döntéshozatalba. A drámában megjelenő nép foszlányokat lát a királyi család szerelmi üzelmeiből, és ez alapján dönti el, kinek a pártjára áll. De kinek a pártjára lehet állni, egy abuzív családban, ahol mindenki egyszerre pszichésen sérült, abuzált, de ő maga is lelki terrort alkalmaz?

Szereplők:
Hippolütosz........................ Vizi Dávid
Phaedra............................. Berényi Nóra Blanka
Sztróphé............................ Bartos Ági
Thészeusz......................... Rába Roland
Dajka, Férfi 1..................... Hajdu Tamás Miklós
Pap, Férfi 2........................ Jakab Balázs
Orvos, Férfi 3..................... Kerekes Márton

Látványtervező: Domahidy Veronika
Dramaturg: Schór Ádám
Zene: Fehér András
Rendező: Bezerédi Bendegúz

Ajánlatunk


Magyarországi bemutató Az Erkel Színház előadása ELŐADÁSOK: 2026. augusztus 14., 15.,16., 20., 21., 22. tervezett esőnapok: augusztus 17., 18., 23., 24.

Talán sokszor mi magunk sem érezzük, hogy a digitális kor hányféle módon változtatta meg a zenéhez fűződő viszonyunkat. Mégis, vannak olyan témák, amelyek egyszerűen kikövetelik maguknak az analóg, hagyományosabb megszólalást. A 2010-es évek óta aktív énekes-dalszerző, Szakács Gergő az évek során a monumentális pophangzástól az intimebb, élő hangszeres produkciók felé mozdult el, és ez az út a Müpában érkezik el következő fontos mérföldkövéhez.

Ajánló


The Devil Wears Prada 2 amerikai vígjáték, 120 perc, 2026 angol nyelven, magyar felirattal

Giuseppe Verdi TRAVIATA Opera két részben, olasz nyelven, magyar, angol felirattal

Bartók Béla A kékszakállú herceg vára Opera IC Audiofil sorozat

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!