Jegyvásárlás


Program


Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. november 10. szombat, 19:45

Wolfgang Amadeus Mozart: D-dúr divertimento, K. 136;
G-dúr szimfónia, K. 318Richard Strauss: 1. (Esz-dúr) kürtverseny, Op. 11Joseph Haydn: A lakatlan sziget – nyitány, Hob. XXVIII:9;
52. (c-moll) szimfónia, Hob. I:52„Haydn és Mozart zenéjében meleg és humánus tartalmat érzek, mindent elsöprő pozitív életerőt és szeretetet embertársaik iránt” – mondja az este karmestere, Takács-Nagy Gábor, aki ebben az évadban újabb két koncertet szentel a zeneszerző zseniknek.A „Nyitány olasz stílusban” néven fennmaradt, 1779-ben Salzburgban komponált érett Mozart-szimfóniát követően a Végh Sándor Verseny egyik győztese, Bereczky Dávid játssza el a kürtösök kedvelt komponistája, Richard Strauss romantikus Esz-dúr kürtversenyét. A hangszerválasztás nem véletlen, hiszen a zeneszerző édesapja neves kürtművész volt. „Minden egyes leírt hangjánál érződik, hogy gyermekkorában otthon nagyon sok kürtszót hallott – mondja Straussról a Fesztiválzenekar muzsikusa, majd hozzáteszi: – Elegendő időt rászánva különleges hármas harmónia jön létre a zenemű, a hangszer és a zenész között. Richard Strauss 18 évesen írta ezt a darabot, én pedig, amikor szintén 18 évesen először játszottam, végérvényesen beleszerettem a vadászkürtbe.”
Bár nem ez jut róla először eszünkbe, szimfóniái és vonósnégyesei mellett Haydn tizenöt operát is írt. A tizedik, az Esterházy-udvarban komponált A lakatlan sziget két hajótörött nővér történetét dolgozza fel. Drámai és szenvedélyes nyitánya vezeti fel a hangversenyen a szerző egyik utolsó Sturm und Drang-szimfóniáját. A matematikai pontossággal megalkotott, feszültséggel teli, szeszélyes és olykor nyers c-moll hangnemű 52. szimfónia H. C. Robbins Landon zenetudós szerint Beethoven Sors-szimfóniájának „nagyapja”.

Ajánlatunk


Bár egészen kicsi kora óta hangszerek között nevelkedett, sokáig nem volt egyértelmű, hogy a zenei pályát választja. A szakralitáshoz máig erősen vonzódó Omar Faruk Tekbilek az egyik legnagyobb hatású török világzenei előadó, aki a Müpa színpadán áprilisban új életre kelti a legnemesebb közel-keleti zenei hagyományokat.

Az Anconai szerelmesek habkönnyű története szenvedélyesen és szellemesen vallja, hogy élni voltaképpen nagyszerű dolog, és hogy mennyi örömöt találhatunk egy csésze friss kávéban, egy váratlanul ránk zúduló nevetésben, vagy épp a tenger felől fújó szél zamatában.

Egy francia kisvárostól pár kilométerre, egy magányosan álló hegyvidéki házban játszódik a történet. A család a külföldön tanuló Susanne, a legidősebb lány hazatérését várja. A békés idillt hatalmas sikoly töri meg. Marcelt, a ház urát holtan találják szobájában, késsel a hátában...

Ajánló


Halász Judit színészi pályafutásával párhuzamosan új műfajt teremtett előadóművészként. Magyar költők verseit évtizedek óta énekli – a magyar könnyűzene legjobbjainak…

"Az improvizációval és interaktivitással fűszerezett, porcukor illatú estén felülünk az érzelmi hullámvasútra, és hősünkkel együtt fejest ugrunk egy különös kalandokkal…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!