Jegyvásárlás


Program


Ferencsik bérlet 1. - Ránki Dezső zongora, Hamar Zsolt karmester

Ferencsik bérlet 1. - Ránki Dezső zongora, Hamar Zsolt karmester

Két olyan magyar zeneszerző művei keretezik az évadnyitó hangverseny műsorát, akik az 1900-as évek elején kezdték pályájukat, de ma már a klasszikusok közé tartoznak, mindketten huszonnégy esztendősen komponálták itt hallható opusukat.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. szeptember 25. hétfő, 19:30

Kodály Zoltán 1906-ban komponálta lírai hangulatú szimfonikus költeményét, amelynek érdekessége, hogy még a magyar népzenével átitatott kompozíciói előtt született – ajánlása annak az Arturo Toscanininek szól, aki a New York-i Filharmonikusokkal is bemutatta. Dohnányi Ernő szimfóniája a késő romantikus stílus jegyében íródott, a fiatal titán lenyűgöző tudásával, lendületével és zsenialitásával. Bartók és Kodály pár évvel idősebb kortársa, a 20. század első felének egyik legjelentősebb zongoraművész–zeneszerzője és karmestere ezzel az alkotással állt először közönség elé, mint szimfonikus szerző. Liszt Ferenc az Esz-dúr mellett kétségkívül „szelídebb” hangvételű, poétikusabb pillanatokban gazdagabb, de nem kevésbé magával ragadó zongoraversenye a szólóhangszer és zenekar szimbiózisára épül, ebben is rejlik varázsa. Ránki Dezső pedig az a művész, aki Liszt zenéjének nemcsak csillogó felszínét mutatja meg, hanem gondolati mélységét is értő módon tárja fel a hallgatónak, felejthetetlen élményt nyújtva. A hagyományosan Bartók Béla halálozási évfordulójának előestéjén rendezendő koncerten mutatkozik be márciusi beiktatása után hivatalosan is a zenekar Kocsis Zoltánt követő zeneigazgatója, Hamar Zsolt.

Hamar Zsolt zeneszerző

Kodály: Nyári este
Liszt: Zongoraverseny A-dúr
Dohnányi:  I. szimfónia

Ránki Dezső zongora
Nemzeti Filharmonikus Zenekar

Ajánlatunk


Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

A nemzetközi historikus régizenei előadópraxis egyik legjelentősebb képviselője, a világhírű holland csembaló-, orgonaművész és karmester, Ton Koopman idén októberben tölti be 80. életévét.

Csak a szeretet: az egyetlen és ősi, időn és téren átívelő, mindannyiunkat összekötő energiáról beszél Magyarország első számú újcirkusz-társulata, a Recirquel produkciója.

Ajánló


Van, hogy muszáj mindenestül elmerülni egy igazi klasszikus világában: a Szegedi Kortárs Balett családi mesebalettje erre ad lehetőséget a família…

Az évad művésze, Snétberger Ferenc koncertsorozatának első estjére vadonatúj mű ősbemutatójával készül. Movements című háromtételes darabjában zeneszerzőként és virtuóz szólistaként…

A funkos/funkys pop-rockban utazó Honeybeast nevéhez számtalan album, illetve sláger fűződik, melyek közül kiemelkedik A legnagyobb hős című 2014-es szerzemény,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!