Jegyvásárlás


Program


Fatornyok - VIII. Keresztény Színházi Fesztivál

Fatornyok - VIII. Keresztény Színházi Fesztivál

A történet a második világháború előtti nyáron kezdődik, amikor Erdély egy részét épp visszacsatolták Magyarországhoz.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. április 8. kedd, 17:00

Zilahy Lajos: FATORNYOK
–színmű két részben –

Zilahy Lajos, a filmvászonról is jól ismert: Halálos tavasz vagy a Valamit visz a víz – szerzője, a két világháború közti magyar irodalom egyik legjelentősebb alakja, akit most kezdenek maguknak újra felfedezni a színházak. Friss gondolataival, a szenvedélyek és modern érzelmi világunk ábrázolásával, maivá, örökérvényűvé emelkednek művei. A Fatornyok című színművében sziporkázó humora is megmutatkozik.

A Fatornyok szimbolikus cím: a szülőföld ellenállhatatlan vonzásának és kitörölhetetlen emlékének a jelképe. A történet a második világháború előtti nyáron kezdődik, amikor Erdély egy részét épp visszacsatolták Magyarországhoz.
A sors így két hazát ad, az egyik az asszonyé, a másik a német származású férjé. Zilahy nem ítélkezik, csak hagyja, hőseit, hogy befussák a sors által rájuk szabott utat. Szeretetteljes, egymást ugrató, derűs miliőből, két ország (egész Európa) viaskodásának színterévé válik egy család élete…

Szereplők:
Jánosi Dávid, Timkó Eszter, Bánföldi Szilárd, Incze József, Vass György,
Nemes Wanda, Almási Sándor, Gregor Bernadett, Báhner Péter

Látvány: Szlávik István Jászai Mari–díjas, Érdemes Művész
Dramaturg: Bártfay Rita Magyar Ezüst Érdemkereszttel kitüntetett

Rendező: Csiszár Imre Kossuth– és Jászai Mari–díjas, Érdemes és Kiváló Művész

Az Újszínház előadása

Ajánlatunk


Az amerikai zeneszerző-karmester, Thomas Ludwig legendás zenészekkel dolgozott a tengerentúlon, romantikus hangvételű művei mégis ritkán jutnak el hazánk koncerttermeibe.

1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.

Ajánló


A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A…

A világszerte ismert filmvígjáték először magyar színpadon!