Ez történt Bécsben
A Szegedi Nemzeti Színház, a Szeged Első Lions Klub és az SZTE produkciója.
Operett két részben. Ősbemutató.
Írta: Iván Sára.
több
A Szegedi Nemzeti Színház, a Szeged Első Lions Klub és az SZTE produkciója.
Operett két részben. Ősbemutató.
Írta: Iván Sára.
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2015. február 15. vasárnap, 19:00
Váradi Katalin, az egyik legkiválóbb magyar operakarmester így határozza meg az operett műfaját: szép emberek, szép ruhában,szépen énekelnek. A tartalom persze több ennél, de a játékos definíció kifejezi a lényeget: a nosztalgiát a szépség iránt.
A sikeres operettek cselekménye, dallamos zenéje egy letűnt világot idéz, melynek romantikájába ábrándozva feledkezik belea mai néző is, sőt, érdekes módon az operett az utóbbi években meghódítja a Távol-Keletet is, ahol ennek a jellegzetesen európai miliőnek semmiféle gyökere nincs.
A mai szerzők figyelme ugyanakkor a divatos műfajok felé fordul. A kortárs komolyzene közönségénél szélesebb körű sikerreáhítozó zeneszerzők rock-operát és musicalt komponálnak. Mi vezet egy szegedi egyetemistát, Iván Sárát, a Zeneművészeti Karon tanuló fiatal hölgyet arra, hogy ebben a műfajban alkosson? Minden bizonnyal az operett világában szerzett élményekés annak felismerése, hogy az emberek ma is igénylik az érzelmes-romantikus történetet, a fülbemászó dallamosságot és aszórakoztató színházi estét, amit az operett varázslata ígér.
Újévi hangulatában az egész világ Bécs felé fordul; a televíziók előtt milliárdnyi nézője van a Bécsi Filharmonikusok hagyományosStrauss-hangversenyének. A Szegedi Nemzeti Színház nagy örömmel karolta fel a készülő új művet, Iván Sára Ez történt Bécsben című operettjét, melynek első részleteiből két esztendeje színpadunkon létrejött már egy hallgatói vizsgaelőadás. Azakkor még torzó produkció olyan sikeres volt, hogy meghívást kapott a Miskolci Nemzetközi Operafesztiválra.
A Szeged Első Lions Klub kezdeményezésére, év elején szokásos hangverseny-rendezvényét felváltva most sor kerülhet a teljessé váltoperett ősbemutatójára. A kezdeményezés mellé állt a Szent-Györgyi Albert Rotary Klub és a szegedi Soroptimist Club is, így a szegedi deszkákon igazi, hamisítatlan bécsi hangulatban, egy vadonatúj operett ősbemutatójával indul a 2015-ös esztendő.
Gyüdi Sándor
Közreműködik a Szegedi Szimfonikus Zenekar, a Szegedi Nemzeti Színház énekkara és tánckara
Vezényel: Molnár László
Négy különböző karakterű barátnő találkozik egy spanyol tengerpartra tartó vonaton, hogy fiatalkori kalandjaik felidézésével megszabaduljanak a mindennapok problémáitól és kiélvezzék nyári szabadságukat.
Sacré Cœur : Son règne n'a pas de fin francia dokumentumfilm, 95 perc, 2026 francia nyelven, magyar felirattal
Három fivér házavatót tart. Mindhárom asszony jelen van, ki-ki vérmérséklete szerint értékel. Ám az egyik feleség meghívja a férje titkárnőjét is, aki igen csinos nő. Az urak közt pánik tör ki, mert mindhárman ismerik a hölgyet, bár ezt az asszonyok még csak nem is sejtik. A hölgy meg is érkezik, és töredelmesen elmeséli, hogy... De mindez derüljön ki az előadásból. Nézzék meg ezt a pikáns, francia vígjátékot!
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak
A Marczibányi téri Kodály Iskola, Magyar Örökség díjjal és Magyar Művészetoktatásért díjjal kitüntetett intézmény idén is a Zeneakadémián rendezi meg…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!