Jegyvásárlás


Program


Épületlátogatás haladóknak - Ikonográfia és a Zeneakadémia helye a századelejei városfejlesztésben

Épületlátogatás haladóknak - Ikonográfia és a Zeneakadémia helye a századelejei városfejlesztésben

Túravezető és előadó: Dr. Raffay Endre
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. október 28. szombat, 15:00

Száztíz esztendeje, 1907 májusában avatták fel Budapest új zenepalotáját, a Zeneakadémiát. Az építészettörténetileg is egyedülálló, szecessziós stílusú épület három év alatt készült el Giergl Kálmán és Korb Flóris tervei alapján. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Koncertközpontja tematikus túra-sorozatot szervez a különleges jubileum alkalmából, „Épületlátogatás haladóknak” címmel. A 60–90 perces, magyar nyelvű idegenvezetéseken résztvevők létszáma maximum harminc fő lehet, a túrákra jegyek a Zeneakadémia jegypénztárában vagy online kaphatók.Ikonográfiai jelképrendszere alapján a Zeneakadémia a művészet szentélyeként értelmezhető. Az épületet sajátos kettősség jellemzi, hiszen építészeti stílusa az építettség, szecessziós elemei pedig a természeti környezet illúzióját keltik. Formavilága Apolló Nap- és művészisten egyiptomi és görög környezetét jeleníti meg, a hagyományostól eltérő megoldások pedig a dionüszoszi bor, mámor, termékenység hangulatát idézik. A Giergl Kálmán és Korb Flóris alkotta építészpáros következetesen érvényesítette e kettősséget, és illesztette a huszadik század-eleji Budapest városképébe. A városfejlesztésről és a Zeneakadémia ikonográfiájáról dr. Raffay Endre művészettörténész mesél a résztvevőknek a 2017. október 28-án 15 órakor szervezett tematikus sétán.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Liliom, a „szerethető csirkefogó”. Liliom, a „külvárosi hintáslegény”. Liliom, a „kallódó életművész”. A „proletár”. Az „áldozat”. Az „asszonyverő”... Molnár Ferenc talán legjobb színdarabja számtalan értelmezésben került már bemutatásra.

Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

Ajánló


„Háromfogásos gourmet menü” – jellemezte a Bachtrack kritikusa Paavo Järvi koncertjét, amelyen Sibelius, Tüür és Beethoven egy-egy darabját tűzte műsorra.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!